Transfer 165 milionów dolarów w Bitcoinach z opłatą transakcyjną w wysokości 1,20 USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Bitcoin jest znany z dużych transakcji i niewielkich opłat.

  • Użytkownik właśnie wysłał Bitcoiny o wartości 165 milionów dolarów z opłatą w wysokości około 1,20 dolara.

  • Bitcoin może być najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem wysyłania dużych sum pieniędzy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Większość ewangelistów Bitcoin wie, że jedną z głównych zalet kryptowalut jest łatwość użycia i brak ograniczeń podczas dokonywania transferu.

Dzisiaj użytkownik wysłał gigantyczny przelew Bitcoinów w wysokości 165 milionów dolarów w ramach jednej transakcji. Opłata za transakcję wyniosła 0,00006520BTC, czyli około 1,20 USD.

Decentralizacja chroni sieć przed rządzeniem i nadużyciami przez jedną stronę, ale możliwość szybkiego i taniego przesyłania dużych kwot jest prawdopodobnie jednym z ważniejszych przypadków użycia.

Bitcoin w porównaniu z innymi platformami transferu wartości

Chociaż Bitcoin szybko staje się dominującym globalnym zasobem, istnieją inne platformy, które oferują znacznie większą wartość. Ale jak wypada porównanie struktur opłat?

Na poziomie detalicznym, jeśli chcesz wysłać komuś pieniądze, możesz zostać obciążony stałą lub proporcjonalną opłatą (lub obie), aby wysłać pieniądze do innego użytkownika.

Na przykład, jeśli chcesz wysłać pieniądze przez PayPal, zazwyczaj pobiera on od użytkowników końcowych 3,5% opłaty od przesyłanej wartości. Gdyby ta zasada została zastosowana do powyższego transferu bitcoinów, ten użytkownik wydałby 5,7 miliona dolarów na opłaty.

Na innej platformie, takiej jak MoneyGram, popularna detaliczna platforma przekazów międzynarodowych, użytkownicy są obciążani opłatą w wysokości od 5 do 20 USD w zależności od tego, jak szybko chcieliby otrzymać pieniądze. Jeśli wybierzesz opłatę w wysokości 5 USD, przesłanie pieniędzy może zająć 3-5 dni roboczych.

Chociaż niektórzy narzekają, że transakcje Bitcoin nie są natychmiastowe, jak gotówka lub karty kredytowe, nadal można je zakończyć w ciągu kilku minut, jeśli sieć nie jest zajęta.

Przenośność aktywów

Nikt nie wie, kim jest ten tajemniczy użytkownik ani dokąd wysyłają pieniądze, ale przenoszenie wartości przez granice jest łatwe dzięki Bitcoinowi.

Jedną z największych wad fizycznych aktywów jest brak możliwości przenoszenia. Jeśli ktoś ma 165 milionów dolarów i musi je przenieść do innego kraju, to fizyczna droga prawdopodobnie byłaby dużym obciążeniem, nie wspominając o czasie.

Przejście przez kontrolę graniczną ze 165 milionami dolarów w gotówce, metalach szlachetnych lub innych twardych aktywach najprawdopodobniej spowodowałoby, że zostałeś oznaczony i prawdopodobnie skonfiskowano twoje bogactwo.

Inne aktywa, takie jak nieruchomości, oczywiście nie są w ogóle przenośne. W sytuacji awaryjnej i konieczności likwidacji nieruchomości zwykle nie można tego zrobić tak szybko. Gdyby tak było, transakcja prawdopodobnie spowodowałaby utratę znacznej kwoty.

Bitcoin jest przeciwieństwem tych aktywów, z możliwością przechowywania wartości bilionów dolarów na portfelach wielkości pendrive’a.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now