Tradingview wchodzi we współpracę ze wspinaczem free solo Alexem Honnoldem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Alex Honnold, legenda wspinaczki free solo, nawiązał partnerstwo z Tradingview.

  • Współpraca jest częścią kampanii promocyjnej „Look first / then leap” i rebrandingu platformy.

  • Tradingview jest najlepiej ocenianą aplikacją finansową na świecie ze średnią 4,9 na App Store.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tradingview nawiązało partnerstwo z Alexem Honnoldem, legendą świata wspinaczki. Ruch ten jest częścią szeroko zakrojonego rebrandingu najpopularniejszej platformy tradingowej na świecie.

Sponsorowane

Sponsorowane

W ostatnich dniach zmianie uległ również logotyp Tradingview. Spotkało się to z pewnymi kontrowersjami wśród krypto społeczności na Twitterze.

Alex Honnold i ryzyko tradingu

Tradingview, najbardziej popularna i najwyżej oceniana platforma tradingowa na świecie, wchodzi w partnerstwo z legendą świata wspinaczki Alexem Honnoldem. Jednym z rezultatów współpracy jest krótki film promocyjny, który użytkownicy platformy mogą zobaczyć po przekierowaniu ze strony domowej:

Sponsorowane

Sponsorowane

Motto tej kampanii reklamowej to „Look first / then leap”, które dobrze obrazuje charakter pracy zarówno wspinaczy, jak i traderów. W końcowych sekundach filmu promocyjnego Alex pięknie łączy te dwa światy, mówiąc:

Najpierw trenujesz, potem się angażujesz… Ludzie z TradingView rozumieją, że gotowość jest kluczem do sukcesu, niezależnie od tego, czy handlujesz akcjami, czy wspinasz się na klif.

Zarówno domowa strona internetowa Tradingview, jak i oficjalne konta w mediach społecznościowych zawierają teraz zdjęcia z Honnoldem.

Oficjalny profil Tradingview na Twitterze

Co więcej, w sekcji analiz i dyskusji na Tradingview ukazała się seria mini wywiadów z Honnoldem. W jednym z nich, na pytanie, czym dla ciebie jest „ryzyko”, legendarny wspinacz odpowiada:

Dla mnie ‘ryzyko’ oznacza niepewność. Nieznany wynik. Albo szansę, że może wystąpić niepożądany rezultat. Myślę, że ‘ryzyko’ kojarzy mi się z rzucaniem kostką i patrzeniem, co się stanie. To jest coś, czego staram się unikać we wspinaczce tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Kim jest Alex Honnold?

Honnold, który w tym roku kończy 36 lat, zyskał ogromną popularność dzięki swoim osiągnięciom w stylu free solo. Jest to rodzaj wspinaczki bez żadnych lin lub środków ochrony w przypadku upadku. Na ścianie znajduje się wyłącznie wspinacz w dedykowanych butach i z workiem magnezji dla zwiększenia tarcia. Żadnych zabezpieczeń.

W ten sposób Honnold zdobył wiele niezwykle trudnych ścian, wśród których najbardziej imponujący jest szczyt El Capitan w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Szczyt liczy sobie 2307 m pionowej ściany, a jego zdobycie zajmuje wspinaczom z pełnym ekwipunkiem kilka dni. Honnold zdobył El Capitan w 3 godziny i 56 minut w dniu 3 czerwca 2017 roku.

Dokonanie to zostało szczegółowo udokumentowane w filmie produkcji National Geographic z 2018 roku. Przedstawia on historię przygotowań i samo zdobycie szczytu. Więcej na temat Honnolda można też dowiedzieć się z biograficznej książki, której był współautorem: „Alone on the Wall”.

Rebranding Tradingview

Współpraca z Honnoldem jest częścią szerszego rebrandingu firmy, która obecnie plasuje się jako najpopularniejsza strona finansowa na świecie, według SimilarWeb. Platforma może pochwalić się ponad 30 mln wizyt w miesiącu i aktualnie plasuje się na pozycji 72 najpopularniejszych stron internetowych na świecie. Ponadto jest uważana za najlepiej ocenianą aplikację finansową w App Store z ponad 60 000 recenzjami i średnią 4,9.

W ostatnich dniach sporo kontrowersji na krypto Twitterze wywołała zmiana logotypu Tradingview. Użytkownicy prześcigali się we własnych pomysłach na poprawę dość chłodno przyjętej zmiany. Sama platforma z humorem zareagowała na tę krytykę i chętnie udostępniała najlepsze pomysły na swoim oficjalnym profilu.

Tradingview nawiązało również współpracę sponsorską z freeskierką Caite Zeliff i poszukiwaczem przygód Leo Houldingiem, którzy są teraz widoczni na stronie głównej serwisu. Innym elementem dynamicznego rozwoju platformy jest współpraca z BeInCrypto Polska, o której niedawno informowaliśmy.

Komentując partnerstwo z Alexem Honnoldem i innymi przedstawicielami sportów ekstremalnych, James Maddison, Chief Marketing Officer z Tradingview, powiedział:

Finanse są synonimem ryzyka. Jeśli chcesz mieć jakąkolwiek sensowną szansę na stały i długotrwały sukces, musisz się dobrze przygotować i wiedzieć, co do cholery robisz.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz