Trader popełnia samobójstwo po błaganiu influencera o pomoc

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Krypto-influencer twierdzi, że trader popełnił samobójstwo po tym, jak przez wiele miesięcy błagał go o pomoc.

  • W rezultacie @CryptoCobain anulował możliwość pisania mu prywatnych wiadomości.

  • W maju @ActualAdviceBTC również zmarł w tajemniczych okolicznościach w Tajlandii, a Cobain zrobił sobie przerwę od Twittera.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

W dniu 6 grudnia 2020 roku Jordan Fish, w kryptowalutowej społeczności znany jako KING CO฿IE lub @CryptoCobain, anulował na Twitterze możliwość wysyłania mu prywatnych wiadomości. Zrobił to po tym, jak trader, który błagał go o pomoc finansową, rzekomo odebrał sobie życie.

Popularny krypto-influencer, który ma ponad 181 tysięcy followersów, napisał na Twitterze w niedzielę, że nie będzie już akceptował prywatnych wiadomości po tym, jak trader, z którym rozmawiał, odebrał sobie życie. Powiedział, że otrzymał „zbyt wiele wiadomości w stylu: ‘popełnię samobójstwo w ten weekend, chyba że dasz mi 0,2 btc’.”

Cobain, deweloper, którego prawdziwe nazwisko to Jordan Fish, a on sam pracuje w banku Monzo w Wielkiej Brytanii, powiedział, że nie może potwierdzić, czy domniemana śmierć jest prawdą. Powiedział jednak, że były partner zmarłego skontaktował się z nim po rzekomym samobójstwie.

Co dziwne, to nie pierwszy raz, kiedy Cobain publicznie skomentował tajemniczą śmierć. W maju 2020 roku młody człowiek imieniem Ben, który na Twitterze używał pseudonimu @ActualAdviceBTC, zmarł nagle w Tajlandii. Ben był postacią kultową, która była popularna na kilku platformach mediów społecznościowych, w tym na Steemit. W chwili jego śmierci Cobain powiedział Decrypt, że Ben (prawdopodobnie jego przyjaciel) zmarł we śnie. Dostarczył również zdjęcie tej dwójki razem.

Sześć miesięcy ataków

Niektóre wiadomości, które otrzymywał Cobain, brzmiały jak nękanie.

Użytkownik Twittera Business Cat (@buznizkat) twierdzi, że zidentyfikował ksywkę zmarłego jako OverTheEdge (@edgeoverevent). Wpisy OverTheEdge na Twitterze pochodzą sprzed miesięcy i narzekają na narastające problemy finansowe i życiowe oraz frustrujące sięganie po pomoc i poradę do krypto-influencerów, takich jak @stoolpresidente i @CryptoCobain.

Tweety prowadzą do groźby samobójstwa. W końcu kilka ostatnich postów zmarłego twierdzi, że jest partnerem @OverTheEdge i ogłaszają jego śmierć. Partner zauważył, że @CryptoCobain był często wspominany w postach i dziękuje influencerowi za wysłuchanie.

Ale to nie wszystko. Konto zawiera również adres Bitcoin. Niesamowite jest to, że ten adres był używany przez fałszywe konto o nazwie @CryptosCobain. W tweecie z 27 lipca 2020 r. na tym koncie oszust podszywa się pod @CryptoCobain i oferuje podwojenie BTC wysłanego na jego adres (w jawnym oszustwie). Jest to ten sam adres, co na koncie OverTheEdge.

Co więcej, na fałszywym koncie CryptoCobain nazywa siebie kutasem i mówi, że przejdzie w „tryb kutasa 125x”. Business Cat zdawał się sugerować, że OverTheEdge stoi za fałszywym kontem i wyładowuje swoją frustrację. Ale dzięki anonimowości internetu łatwo wątpić w autentyczność tych postów.

Stałe zagrożenie

Chociaż był to pierwszy raz, kiedy ktoś twierdził, że odebrał sobie życie, Cobain powiedział, że jest bombardowany groźbami i prośbami o pieniądze. W rzeczywistości Cobain powiedział, że zmarła osoba wysyłała mu prywatne wiadomości na Twitterze przez sześć miesięcy.

Nie jest również jasne, dlaczego tak wiele osób zwróciło się do Cobaina o pomoc. Niektóre z opublikowanych przez niego wiadomości wskazywały na ludzi, którzy stracili pieniądze na handlu kryptowalutami i poczuli się zdradzeni. Inni być może szukali okazji do tradingu.

Tak czy inaczej, Cobain powiedział, że wierzy, iż zawiadomienie o śmierci było autentyczne.

Z serca do Serca (Heart)

Wielu współczujących użytkowników Twittera dawało wyraz swoim odczuciom, twierdząc, że zmarły był chory i że Cobain nie jest odpowiedzialny za wsparcie finansowe.

Nawet Richard Heart, który ma nieco burzliwą przeszłość, wspomniał, że Twitter ma funkcję zgłaszania samookaleczeń. W wielu krajach istnieją linie pomocy dla samobójców, a jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, jest w niebezpieczeństwie samookaleczenia, ważne jest, aby to zgłosić. Internet może być bardzo samotnym miejscem.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now