TOP 10 najbardziej wpływowych kobiet w sektorze krypto sztuki NFT

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Popularność niewymiennych tokenów (NFT) dotarła do sektora sztuki, uzyskując bardzo dużą sprzedaż.

  • Kobiety z Ameryki Łacińskiej i Hiszpanii mają silną pozycję w sektorze sztuki krypto.

  • Sztuka krypto nie jest osobnym rodzajem sztuki, lecz połączeniem różnych nurtów artystycznych z technologią blockchain i NFT.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dzisiaj, 8 marca 2021 r., obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. BeInCrypto przedstawia TOP 10 najbardziej wpływowych kobiet w branży kryptograficznej, które zyskały popularność dzięki technologii niewymiennych tokenów (NFT).

Sztuka krypto przechodzi właśnie swój najsłodszy etap, czyli fazę odkrywania. Od miesięcy BeInCrypto obserwuje, jak rozwija się ta nowa branża w świecie sztuki dzięki technologicznemu połączeniu blockchain, tokenizacji i niewymiennych tokenów (NFT).

Ten ogromny wzrost zaczął kiełkować, osiągając przełomową chwilę dzięki wysiłkom i wytrwałości niektórych żeńskich osobowości.

Niefortunnym trendem w świecie technologii jest niewielka obecność kobiet w branży. Jednak na szczęście w sektorze kryptowalut nie jest to do końca prawdą i jeśli połączyć to również ze światem sztuki, to można znaleźć kilka liderek w dziedzinie sztuki krypto. BeInCrypto stworzyło listę TOP 10 najbardziej wpływowych kobiet w sztuce kryptograficznej jako hołd dla ich pracy.

Ponieważ sztuka jest tematem abstrakcyjnym i subiektywnym, lista ta może się różnić w zależności od gustu. Nalegamy zatem, aby doceniać pracę wszystkich artystów, którzy zasługują na uznanie, niezależnie od zajmowanego stanowiska.

10. NadArt (Buenos Aires, Argentyna)

Ta artystka krypto łączy różne dyscypliny z pracami związanymi z ilustracją, tańcem, mediami mieszanymi i chętnie eksperymentuje też z mediami technologicznymi.

Źródło: opensea.io

9. Luisa Espiñeira (Cambre, Hiszpania)

Fotografka i artystka cyfrowa z Galicji w Hiszpanii. Pracuje szczególnie z przestrzeniami bez ludzi lub w których ludzie są tylko częścią krajobrazu.

Źródło: makersplace.com

Pracuje z długimi ekspozycjami fotograficznymi, a obecnie eksperymentuje z ruchem, a nawet niektórymi elementami ze świata kryptowalut.

8. CECHK (Brazylia)

CECHK to pseudonim używany przez Gabrielę Cecchin, brazylijską artystkę wizualną i kryptograficzną.

Tematyka jej prac obejmuje neo-cyberpunkowy świat, zepsutą rzeczywistość, kobiecość, choroby psychiczne, nadużywanie substancji psychoaktywnych i ego odzwierciedlone w Internecie.

Źródło: opensea.io

Używając odważnych kolorów i unikalnego stylu malarskiego, stara się przekazać chaos poprzez swoją sztukę. Tworząc prace technikami tradycyjnymi i cyfrowymi, bada punkty styku między światem realnym a rzeczywistością cyfrową.

7. Souline Art (Hiszpania)

Argentyńska artystka obecnie mieszkająca w Hiszpanii. Swoimi pracami stara się odzwierciedlić, jak labiryntowa może być rzeczywistość. Łączy różne techniki, style i rejestry, próbując odtworzyć złożoność otaczających ją perspektyw.

Źródło: superrare.co

W jej pracach dominują linie, za pomocą których stara się interaktywnie bawić w swoich dziełach. Próbuje je zjednoczyć oraz stworzyć bardziej złożone struktury i symbolikę.

6. Mar Espi (Alicante, Hiszpania)

Artystka kryptograficzna Mar Espi przyjmuje transdyscyplinarne podejście. Zakłada swoją pluralistyczną naturę, aby przekraczać obszary i odkrywać każdą nową formę artystycznej ekspresji.

Jej prace charakteryzują się dużą różnorodnością stylów, co pokazuje jej dużą elastyczność i wyraźną śmiałość w swoich dziełach. Artystka mieszka w Hiszpanii, ale nie wiadomo, w jakim dokładnie mieście się znajduje.

5. Stina Jones (Manchester, Wielka Brytania)

Stina Jones jest niezależną artystką i projektantką, znaną z czystych i kolorowych projektów, wykorzystujących jej charakterystyczne użycie czystych linii i jasnych kolorów.

Źródło: dapp.knownorigin.io

Udało jej się znaleźć miejsce spotkania dwóch głównych dyscyplin – projektowania graficznego i ilustracji, tworząc własną niszę w świecie designu.

4. Gisel Florez (Nowy Jork, USA)

Gisel Florez jest manualną artystką zajmującą się technikami wideo, która łączy praktykę konceptualną. Próbuje poznać naszą połączoną naturę w przestrzeni istnienia poprzez wizualne badanie fal.

Dzięki ponad 17-letniemu doświadczeniu w sztuce fotograficznej w Nowym Jorku rozwinęła głęboką artystyczną drogę ku pięknu znajdującemu się w świetle i czasie.

Źródło: superrare.co

Jej prace były wystawiane w galeriach i wydarzeniach związanych z technologią blockchain, takich jak NFTNYC, Winkleman Gallery, NYICG WallSpace, Museum of Crypto Art oraz wystawa „She Art” VR w Cryptovoxels.

3. Gala Mirissa (Barcelona, Hiszpania)

Gala Mirissa to artystka cyfrowa mieszkająca w Barcelonie i Reus (Tarragona).

Źródło: galamirissa.wixsite.com

Pracuje z artystycznymi cyfrowymi dziełami sztuki, ale cechą charakterystyczną Gali są jej wielopłaszczyznowe umiejętności łączenia fotografii i sztuki z grafiką ruchomą. Jej prace tworzą coś, co wydaje się żywe, oddając ruch jako uniwersalny język i pieśń naszych ciał.

Po wielu latach w branży projektowej jej podróż zakończyła się poświęceniem dla sztuki ruchu. Obecnie koncentruje się na galeriach kryptowalut w Blockchain Art Exchange, KnownOrigin, MakersPlace, NFT Showroom, OpenSea, PixEOS Art Gallery, Rarible czy Cargo.buid.

2. Blake Kathryn (Los Angeles, USA)

Blake Kathryn to artystka wizualna mieszkający w Los Angeles. Jej prace rozgrywają się między sferą koncepcyjną a komercyjną, obejmując różne branże, takie jak muzyka, moda i technologia.

Prace Blake są znane z żywych palet i eterycznych podtekstów z surrealistyczną, futurystyczną estetyką.

1. Josie (Chicago, Stany Zjednoczone)

Josie to pionierska artystka i projektantka, która tworzy sztukę krypto od 2017 roku. Ma doświadczenie w finansach i tworzy prace, które opowiadają o podróży ekosystemu kryptowalut.

Josie wystawia swoje dzieła w środowiskach wirtualnych i na głównych konferencjach blockchain, takich jak Consensus, NFT NYC i Satoshi Roundtable.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now