EXCLUSIVE Tomasz Piwoński: Płacimy użytkownikom za zlecenia składane na giełdzie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dark Pool One koncentruje się na budowaniu aplikacji w sektorze DeFi.

  • Piwoński twierdzi, że rewolucja DeFi będzie miała ogromny wpływ na światowe rynki finansowe.

  • Ich zdecentralizowana giełda nie pobiera fee i płaci użytkownikom za zlecenia.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dark Pool One to polski projekt, który odważnie wkracza w świat zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jego celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla platform zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tomasz Piwoński, twórca Dark Pool One SA, udzielił wywiadu dla BeInCrypto Polska. Piwoński twierdzi, że znajdujemy się u progu rewolucji, która mocno wpłynie na światowe rynki finansowe. Jego ideą jest odwrócenie tradycyjnego modelu giełdowego o 180 stopni i wynagradzanie użytkowników za składanie zleceń i eliminacja opłat transakcyjnych.

Piwoński: Jesteśmy w środku rewolucji

BeInCrypto Polska (BIC): Dark pools to – według definicji – anonimowe, prywatne giełdy, na których najwięksi inwestorzy instytucjonalni mogą handlować papierami wartościowymi bez wywierania wpływu na ceny rynkowe. Co ma wspólnego z tym Wasz projekt?

Sponsorowane

Sponsorowane

Tomasz Piwoński (TP): Dark Pool One to DeFi software house, który koncentruje się na budowaniu aplikacji w sektorze zdecentralizowanych finansów. Chcemy jeszcze bardziej zliberalizować tworzenie nowych aplikacji w świecie DeFi.

BIC: Dlaczego wybraliście sektor DeFi?

TP: Koncentrujemy się na tym mocno wzrostowym rynku, który dopiero się tworzy. Staramy się odpowiednio wcześnie zająć istotną pozycję. Jednocześnie rozwiązania, które tworzymy będą mogły być wykorzystywane przez tradycyjny rynek finansowy. Żeby być profesjonalistą w pełnym słowa tego znaczeniu chcemy skoncentrować się właśnie na tym obszarze.

Poza tym DeFi to jeden z najważniejszych trendów jeżeli chodzi o samą technologię blockchain. Jednocześnie budując takie aplikacje jesteśmy w samym środku rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach. Będzie ona miała olbrzymi wpływ na gospodarkę światową.

Plany rozwoju

BIC: Jakie są Wasze plany rozwoju na najbliższe miesiące?

TP: Aktualnie poszerzamy team i jako spółka nawiązujemy partnerstwa. Chcemy być numerem jeden jeżeli chodzi o budowanie projektów w branży zdecentralizowanych finansów. Dlatego też jeden projekt jest już w developmencie.

BIC: Opowiedz proszę o tym projekcie.

TP: Aktualnie tworzymy zdecentralizowaną giełdę, która płaci użytkownikom za zlecenia i nie pobiera prowizji za transakcje. Tym samym odwraca to tradycyjny model o 180 stopni. Giełda adoptuje model wyceny opcji Blacka-Scholesa z rynku tradycyjnego. Dodatkowo będzie ona posiadała swój token, którego wartość będzie miała pokrycie w innych kryptowalutach.

BIC: Czy będziecie właścicielem tej giełdy?

TP: Nie. DEX to jednostka zdecentralizowana, którą zarządza społeczność. Poza tym wykonujemy to na zlecenie innego podmiotu.

Zespół rośnie w siłę

BIC: Kto stoi za spółką i jak wygląda zespół?

TP: Założycielem jestem ja. Na co dzień prowadzę fundusz hedgingowy Solution One. W zespole są jeszcze: Łukasz Kobus to CEO projektu. Następnie Łukasz Kalbarczyk odpowiada za promocję i marketing. Konrad Majdanski opracowuje algorytmy. Natomiast Tomek Gęsior odpowiada za development.

BIC: Macie już zainteresowanych inwestorów czy dopiero rozpoczynacie ich poszukiwania?

TP: Tak mamy. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania 1 mln zł. Dalej planujemy przeprowadzenie crowdfundingu i pozyskanie do 1 mln euro. Co więcej, już teraz można zapisać się na listę aby być informowanym o postępach i kolejnych naszych krokach.

BIC: Zwróciłem uwagę, że w radzie nadzorczej pojawił się Rafał Zaorski. W jaki sposób wspiera Wasz projekt?

TP: Rafał Zaorski zdecydował się zostać naszym pierwszym inwestorem i członkiem rady nadzorczej spółki. Podobnie jak my widzi wiele korzyści i okazji związanych z rynkiem DeFi.

BIC: Dziękuję za odpowiedzi na interesujące nas pytania. Życzymy odniesienia sukcesu!

TP: Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam czytelników BeInCrypto Polska!

– – –

Tomasz Piwoński

Hedge Fund Manager. Zarządza funduszem hedingowym Solution One. Jest autorem strategii inwestycyjnej „Smart Hedge”. Posiada 20 lat doświadczenia w inwestowaniu na rynku finansowym. Pracował jako trader na New York Stock Exchange. Prywatnie inwestuje w projekty DeFi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz