Tokeny DeFi nadal krwawią, dominuje Bitcoin

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tokeny DeFi nadal spadają, gdy cena BTC rośnie.

  • Wiele topowych tokenów straciło ponad 70% od swoich rekordów wszech czasów.

  • DeFi TVL nadal utrzymuje się na wysokim poziomie ponad 11 miliardów dolarów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wiele zainteresowania i szumu wokół sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi), które pojawiły się latem ubiegłego roku, z pewnością zaczęło słabnąć, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny tokenów. Wiele z najlepiej prosperujących aktywów DeFi wciąż wykrwawia się pomimo zwyżki na szerszym rynku kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Pod względem całkowitej wartości zablokowanej, przestrzeń DeFi nadal wygląda byczo z zaledwie 8% spadkiem zabezpieczenia kryptowalut w całym ekosystemie od czasu rekordowego poziomu. Obecna liczba wynosi 11,3 miliarda dolarów według DeFi Pulse, jednak wskaźnik denominowany w dolarach pozostający na wysokim poziomie może wynikać z odzyskania ceny Ethereum o 400 USD.

Nie można tego samego powiedzieć o większości tokenów związanych z DeFi, ponieważ większość nadal tankuje, podczas gdy udział w rynku Bitcoina powoli je pochłania. Badacz Messari, Jack Purdy, obwinia za to przesycenie projektów w połączeniu z niewystarczającą ilością nowego kapitału wpływającego do przestrzeni krypto.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dump na tokenach DeFi ciągle trwa

Fundusze, które zostały pospiesznie wrzucone do tokenów DeFi w okresie letnim, wydają się przesuwać na Bitcoin, ponieważ BTC niedawno osiągnęło prawie trzyletni rekord 14 400 USD.

Patrząc na najlepsze tokeny według protokołu, UNI Uniswap cierpi pośród reszty z kolejnym spadkiem o 5% w ciągu dnia i kosztuje 1,82 USD.

Od czasu rekordu, który wyniósł prawie 8 USD w połowie września, UNI stracił 76%. Spadek ten może się jeszcze bardziej pogłębić, gdy farming tokenów zakończy się 17 listopada i miliony zostaną zrzucone na rynek.

Przesunięcie listy w dół na drugie miejsce pod względem protokołu TVL to dzielny MakerDAO, który w rzeczywistości dobrze się trzyma, ponieważ jego natywny token MKR pozostał stosunkowo stabilny pod względem ceny w ciągu ostatniego roku.

Wrapped Bitcoin zajmuje trzecie miejsce pod względem TVL, a także wzrósł do rekordowego poziomu ponad 2 miliardów dolarów BTC tokenizowanych na Ethereum.

Więcej bólu na horyzoncie

Token COMPound Finance nadal uderza o poziom 74% niższy od szczytu, podczas gdy program 100-krotnego zmniejszenia podaży tokenów Aave nie zapobiegł spadkowi 52% nowych aktywów od tego czasu w zeszłym miesiącu.

Token Curve DAO, CRV, znajduje się w świecie bólu, tracąc dziś kolejne 4% i bolesne 98% od rekordowego poziomu podczas szumu DeFi w połowie sierpnia. Synthetix odnotował wzrost w porównaniu z całym rokiem, ale nadal jest to o niżej 64% od szczytu, 7,50 USD pod koniec sierpnia.

YFI Yearn Finance wzrósł do ogromnych 44 000 USD w szczytowym momencie DeFi FOMO, ale od tego czasu spadł o 80% do obecnych cen około 8450 USD.

Ból jest jeszcze większy w przypadku tratwy innych sobowtórów DeFi, takich jak Sushi i Swerve, które praktycznie rozpadły się w cyfrowy pył.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz