Kolekcja diamentów jako NFT na wolnym rynku od firmy Icecap w Dubaju

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Icecap jest pierwszą firmą, która zaoferowała diamenty o jakości inwestycyjnej za pośrednictwem tokenów NFT.

  • Firma ogłosiła wprowadzenie na rynek wysokiej klasy kolekcji biżuterii ze swojej nowej bazy firmy w Dubaju.

  • Tokenizowane przedmioty kolekcjonerskie obejmują czerwone, żółte i zielone diamenty oraz ultra-wysokiej klasy kamienie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Icecap stara się skierować przemysł kamieni szlachetnych w nowy kierunek, oferując tokeny NFT, które reprezentują diamenty dla inwestorów.

Sponsorowane Sponsorowane

W lipcu ubiegłego roku Icecap ogłosił uruchomienie swojego rynku handlowego dla inwestorów diamentowych. Platforma korzysta z blockchaina Ethereum i tokenów niewymiennych (NFT), aby nadać diamentom z oceną GIA własny wirtualny token.

Tokeny reprezentują określony diament przechowywany w skarbcu chronionym w Dubai Multi-Commodities Center (DMCC). Tokeny służą jako zbywalne aktywa w branży kryptowalut.

Luksusowe diamenty jako NFT

W piątek firma wypuściła nową kolekcję diamentowych przedmiotów kolekcjonerskich NFT z nowych biur w Dubaju. Tokenizowane „Icecap Collectibles” obejmują nie tylko luźne kamienie, ale także kompletną biżuterię.

Sponsorowane Sponsorowane

Luźne diamenty wahają się od egzotycznych kolorowych kamieni w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym, po ultra-wysokiej klasy klejnoty o cenach powyżej 1 miliona dolarów.

Po zakupie diamentowe tokeny są dostępne do handlu na OpenSea.io. Jak w przypadku każdego produktu z wyższej półki, diamenty mogą być przechowywane jako inwestycja lub wystawione na sprzedaż. Trzecią opcją jest zrealizowanie tokena NFT, abyś mógł osobiście pochwalić się swoim blingiem.

Jeśli kupujący odbierze fizyczny diament, może on później zostać odesłany i ponownie poddany tokenizacji w razie potrzeby.

Rewolucja w zbieraniu diamentów

Dyrektor generalny Icecap, Jaques Voorhees, wyjaśnia, że:

Każdy diament ma przypisane wszystkie elementy autentyczności i oceny. To idzie do skarbca, a NFT reprezentująca własność może bezpiecznie wyjść na wolność i być wymieniany w tę i z powrotem bez żadnych wątpliwości, czy diament zostanie uszkodzony, zamieniony lub użyty. To stąd bierze się wartość, że jesteś w stanie wziąć delikatną rzecz w swoje ręce. Nie to że diamenty są kruche, ale są problematyczne, jeśli chodzi o rzeczy, które mogą im się przydarzyć na wolności.

Celem projektu jest zaspokojenie zapotrzebowania kolekcjonerów na diamenty z najwyższej półki w nowy sposób. Coś, co Jacques Voorhees nie jest obce. Voorhees był odpowiedzialny za wprowadzenie handlu diamentami online w latach 80-tych. To posunięcie, które na zawsze zrewolucjonizowało branżę.

Projekt Icecap był pomysłem jego i jego syna Erika Voorheesa. Erik jest zwolennikiem Bitcoinów i założycielem ShapeShift, platformy do handlu zasobami cyfrowymi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Matthew De Saro is a journalist and media personality specializing in sports, gambling, and statistics. Before joining BeInCrypto, his work was featured on Fansided, Forbes, and OutKick. With a background in statistical analysis and a love of writing, he takes an outside-the-box approach to reporting news.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz