Cena tokena Theta (THETA) próbuje wybić się powyżej długoterminowego obszaru oporu. Oczekuje się, że zostanie to osiągnięte i odnotowany będzie nowy ATH.

Nowy rekord wszech czasów

Cena THETA obecnie próbuje wybić się ponad obszar oporu na 0,58 USD, co doprowadziłoby do nowego rekordu wszech czasów (ATH).

Wcześniej cena dokonała dwóch prób wybicia w dniach 27 maja i 24 sierpnia. Podczas gdy ten pierwszy pozostawił długi górny knot, a następnie cena spadła, to ten drugi spowodował jedynie niewielką korektę, po której nastąpiła kolejna próba wybicia. Dnia 19 września cena na krótko osiągnęła rekordowy poziom 0,61 USD, po czym ponownie spadła. Obecnie cena podejmuje kolejną próbę wybicia.

Wskaźniki techniczne na dziennych interwałach są bycze. RSI jest powyżej 50, a oscylator stochastyczny właśnie wykonał byczy krzyż. Sugeruje to, że wybicie może być skuteczne.

Wykres THETA dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @mesawine1 stwierdził, że wybicie THETA może doprowadzić cenę do nowego ATH. Wskaźniki techniczne i kolejne próby wybicia, które mogą osłabić opór, sprawiają, że jest to prawdopodobny scenariusz.

Źródło: Twitter

Ponadto cena utworzyła krótkoterminowy symetryczny trójkąt, który zwykle prowadzi do kontynuacji. Ponieważ pojawia się on po ruchu w górę, bardziej prawdopodobne byłoby wybicie.

Co więcej, MACD właśnie stał się dodatni, wspierając możliwość wybicia.

Wykres THETA dzięki Tradingview

THETA/BTC

Wykres THETA/BTC jest podobny do swojego odpowiednika w USD, z kilkoma różnicami.

Po pierwsze, cena nie podjęła jeszcze próby wybicia powyżej obszaru oporu na 5800 satoshi, ale do tej pory osiągnęła kilka wyższych szczytów.

Po drugie, cena podąża za rosnącą linią wsparcia, co ułatwia śledzenie akcji cenowej, ponieważ załamanie z tej linii wskazałoby, że cena spadnie.

Podobnie oscylator stochastyczny wykonał byczy krzyż i oczekuje się wybicia z obszaru oporu.

Wykres THETA/BTC dzięki Tradingview