EXCLUSIVE Tezos (XTZ) podwaja swoją wartość i rośnie w kierunku nowego ATH

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tezos wzrósł ponad 100% w ostatnim tygodniu.

  • Wskaźniki techniczne nie wykazują oznak słabości.

  • Cena XTZ znajduje się w krótkoterminowym kanale rosnącym.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Tezos (XTZ) wzrosła ponad dwukrotnie w okresie ostatniego tygodnia. Token jest bliski przebicia majowego rekordu wszech czasów na poziomie 8,42 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tezos rośnie parabolicznie

Tezos osiągnął rekord wszech czasów (ATH) na poziomie 8,42 USD w dniu 7 maja 2021 roku. Następnie altcoin doświadczył 75% korekty do makro dołka na 2,10 USD w dniu 20 lipca.

Po trzymiesięcznej konsolidacji w okresie maja-sierpnia token wybił się powyżej obszar oporu w okolicach 4 USD (zielony prostokąt). Następnie osiągnął poziom zniesienia 0,618 Fib dla całego ruchu spadkowego i zamienił opór na 4 USD we wsparcie w dniu 7 września.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dzień później cena wygenerowała świecę młotkową (niebieska strzałka), aby od 9 września rozpocząć paraboliczny ruch w górę. W okresie ostatniego tygodnia XTZ podwoił swoją wartość i w momencie pisania tego tekstu cena osiąga 8 USD.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

Wybicie z dnia 9 września i następujący po nim ruch wzrostowy potwierdza rekordowy wolumenem. Następnie altcoin zatwierdził wspomniany wyżej poziom zniesienia 0,618 Fib we wsparcie i kontynuuje ruch w górę.

Wskaźniki techniczne

Wskaźniki techniczne na dziennym interwale wspierają trwające wybicie. RSI zawrócił z neutralnego terytorium w okolicach 50 i agresywnie kieruje się w górę. Aktualnie wskaźnik odzyskał bycze terytorium powyżej 70 i nie generuje niedźwiedziej dywergencji.

Linie sygnałowa MACD jest pozytywna od początku sierpnia i rośnie. Słupki momentum ponownie są zielone i wskazują na wzrost pozytywnej dynamiki. Ponadto oscylator stochastyczny powrócił na bycze terytorium po gwałtownym odbiciu od granicy kontrolowanej przez niedźwiedzie.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

Przyszły ruch XTZ

Najbliższym celem dla akcji cenowej XTZ jest poziom ATH na 8,42 USD. Jednak już dzienne zamknięcie powyżej obszaru 7,58 USD, który jest szczytem korpusu najwyższej świecy dziennej, byłoby byczym sygnałem.

Kolejne cele uzyskujemy posługując się zewnętrznym zniesieniem Fib. Po ewentualnym przebiciu ATH celem będą poziomy 10,14 i 11,04 USD przy zniesieniach 1,272 i 1,414 Fib. Jeżeli one zostaną przebite, to dalej znajdują się poziomy oporu na 12,33 i 14,75 USD, które odpowiadają zewnętrznym zniesieniom 1,618 i 2 Fib.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

Krótkoterminowy wykres 4-godzinny ukazuje agresywnie rosnący kanał równoległy. Jednocześnie dostrzegamy wyraźny poziom krótkoterminowego oporu w okolicach 6,20 USD, który został zamieniony we wsparcie (zielony prostokąt).

Aktualnie cena znajduje się w okolicach mediany kanału, która stanowi opór od dnia 11 września. Jeżeli uda się przebić tę linię oporu i zatwierdzić ją jako wsparcie, kolejne dni mogą przynieść nowy rekord wszech czasów.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

Jeżeli natomiast mediana wciąż będzie respektowana jako opór, to cena powróci do linii wsparcia kanału, która aktualnie znajduje się w okolicach 7 USD. Natomiast jeżeli nastąpi załamanie z kanału równoległego, to wspomniany wyżej poziom 6,20 USD posłuży za krótkoterminowe wsparcie.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz