Tezos ogłasza uruchomienie pierwszej platformy NFT Kalamint

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tezos uruchomi w przyszłym miesiącu swoją pierwszą platformę z niezamiennymi tokenami (NFT).

  • Kalamint pozwoli użytkownikom tworzyć, kupować i sprzedawać NFT.

  • NFT to unikalne zasoby kryptograficzne, których nie można wymieniać na inne.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tezos, zdecentralizowana platforma inteligentnych kontraktów i konkurent Ethereum, ogłosiła, że ​​jego pierwsza platforma NFT zostanie uruchomiona w sieci.

Platforma Tezos nosi nazwę Kalamint i zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu. Podobnie jak wiele alternatyw NFT dostępnych obecnie w Ethereum, Kalamint pozwoli użytkownikom tworzyć własne tokeny i sprzedawać je.

NFT lub tokeny niewymienne odnoszą się do unikalnych zasobów kryptograficznych, których nie można wymienić na inne. Wersja beta Kalamint została wysłana do użytkowników w celu uzyskania opinii i przetestowania inteligentnych kontraktów.

Wznieś się w tokenach niewymienialnych

Wraz z rozwojem zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) i zdecentralizowanych finansów (DeFi), nie jest zaskakujące, że cyfrowe kolekcje pojawiają się na scenie.

Chociaż niewymienialne tokeny mogą reprezentować każdy unikalny zasób cyfrowy, taki jak akcje, obligacje, nieruchomości, własność ułamkowa i nie tylko, w tym przypadku będą reprezentować głównie dzieła sztuki i cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie.

Ten rynek nie jest tak duży jak rynek DeFi, ale kolekcjonerskie NFT rosną w stałym tempie wraz z resztą ekosystemu kryptowalut.

Niedawno słynny grafik cyfrowy, Beeple, sprzedał kolekcję dzieł sztuki 2020 NFT za prawie 800 000 dolarów. Na rynkach NFT odnotowano znaczny wzrost wolumenu transakcji i ogólnego wzrostu.

W niewymienialnej przestrzeni tokenów zachodzą różne innowacje. Weźmy niedawną implementację sprzedaży tweeterowych influencerów jako jeden z takich przykładów:

Tezos: nowy typ przedmiotów kolekcjonerskich

Dzięki platformie Valuables firmy Cent użytkownicy mogą teraz kupować i sprzedawać tweety w łańcuchu bloków. Twórca sprawdzi, czy są właścicielami tego wyjątkowego i dziwacznego nowego rodzaju przedmiotu kolekcjonerskiego.

Jak widać powyżej, nagrodzony Grammy muzyk RAC wyjaśnił, że właśnie sprzedał tweeta fanowi za 50 dolarów w ETH. To jest coś, co prawdopodobnie byłoby niewyobrażalne jeszcze rok temu.

Aktualna najwyższa oferta na tweet (obecnie nie zaakceptowana przez jego twórcę) to 7777,77 $. Co to za tweet, o którym mowa? Elon Musk stwierdzający: „Jedno słowo: Doge”.

NFT zaczęło się od CryptoKitties, ale przestrzeń wzrosła, aby reprezentować znacznie szerszą niszę, która wciąż ewoluuje. Prawie wszystkie transakcje NFT odbywają się w sieci Ethereum. Jak więc platforma oparta na Tezos będzie konkurować z graczem o ugruntowanej pozycji?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now