Cena Tezos (XTZ) gwałtownie spada od dnia 13 sierpnia i załamała się już z kilku kluczowych poziomów wsparcia. O ile nie uda się ich skutecznie odzyskać, to trend wciąż jest uważany za spadkowy.

Załamanie z długoterminowego wsparcia

Cena XTZ spada od czasu osiągnięcia szczytu na 4,49 USD w dniu 13 sierpnia. Spadek był gwałtowny, a w dniu 4 września cena spadła z głównych poziomów wsparcia:

  • rosnącej linii wsparcia od dołka z dnia 13 marca,
  • obszaru wsparcia na 2,80 USD.

Następnie cena potwierdziła ten obszar jako opór i kontynuowała ruch spadkowy. Cena zbliża się teraz do obszaru 1,70 USD, który jest poziomem 0,786 Fib całego ruchu wzrostowego i ma działać jako wsparcie.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne pokazują skrajnie wyprzedaną sytuację, ale jeszcze nie potwierdzają, że rozpoczęło się odwrócenie. Chociaż na MACD rozwija się bycza dywergencja, to zaczął on ponownie spadać, zanim osiągnął dodatni poziom.

RSI dotarł do najniższych poziomów od marcowego krachu, ale nie wygenerował jeszcze żadnej byczej dywergencji. Podobnie oscylator stochastyczny nie wykonał jeszcze byczego krzyża.

Wszystko to wskazuje na to, że oczekuje się, iż cena spadnie aż do obszaru wsparcia na 1,70 USD, zanim prawdopodobnie rozpocznie ruch w górę.

Wykres XTZ dzięki Tradingview

XTZ/BTC

Kryptowalutowy trader @ACXtrades nakreślił wykres XTZ, który pokazuje, że cena spadła z ważnego obszaru wsparcia przy 24 500 satoshi. Chociaż możliwe jest odzyskanie tego obszaru, to stwierdza on, że bardziej prawdopodobne jest zatwierdzenie go jako oporu, po którym nastąpi dalszy spadek.

Źródło: Twitter

Od tego tweeta cena nadal spada. Wykres XTZ/BTC wygląda znacznie bardziej niedźwiedzio niż jego odpowiednik XTZ/USD.

Poza spadkiem poniżej obszaru wsparcia na 24 500 satoshi, który obowiązywał przez osiem miesięcy, cena nadal spada, nawet nie potwierdzając go jako oporu. Ponadto wskaźniki techniczne nie wykazują żadnych oznak odwrócenia.

Jeśli cena będzie dalej spadać, najbliższy obszar wsparcia znajduje się na 16 500 satoshi.

Wykres XTZ/BTC dzięki Tradingview