Tether nie ma problemu z działalnością, ale zapłaci grzywnę w wysokości 41 mln USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tether jest w porządku wobec Amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary, zgodnie z ostatnim zamówieniem.

  • Zamówienie uznało rozwiązane problemy i zaktualizowane warunki świadczenia usług z początku 2019 roku.

  • Dzieje się to zaledwie tydzień po tym, jak dyrektor generalny Tether usunął swojego Twittera w świetle raportu śledczego.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary wydała zarządzenie, w którym twierdziła, że nie ma żadnych problemów z obecnymi operacjami Tether.

Sponsorowane Sponsorowane

W odpowiedzi na nakaz CFTC, Tether wydał własne oświadczenie w tej sprawie. Firma powtórzyła fakt, że CFTC nie znalazła żadnych zarzutów przeciwko firmie. Ponadto powiedział, że zamówienie uznało kwestie dotyczące rezerw Tether zostały:

W pełni rozwiązane, gdy warunki świadczenia usług zostały zaktualizowane w lutym 2019 roku.

Jednak CFTC podała we własnym oświadczeniu, że ukarała firmę grzywną w wysokości 41 milionów dolarów za twierdzenia, iż stablecoin Tether (USDT) był w pełni wspierany przez dolary amerykańskie.

Firma powtórzyła swoje stanowisko, że stale utrzymuje w pełni zabezpieczone rezerwy. Zgodnie z nakazem CFTC, nie było żadnych ustaleń, które obalają to twierdzenie. Co więcej, podkreślono w nim brak ustaleń CFTC dotyczących naruszeń związanych z Bitfinex po grudniu 2018 roku.

Sponsorowane Sponsorowane

W swoim zamknięciu firma podkreśliła swoje plany dotyczące zdobycia zaufania użytkowników i ciągłej przejrzystości.

Kłopotliwa przeszłość Tether

Pomimo wyczyszczonej nazwy z Amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary, Tether ma swój udział w zapytaniach. W zeszłym tygodniu dyrektor generalny firmy zniknął z Twittera w świetle raportu śledczego dotyczącego ostatnich działań firmy.

Raport twierdzi, że Tether posiada papiery komercyjne chińskich firm, w tym dotkniętego kryzysem Evergrande. Jednak firma zaprzecza temu twierdzeniu i wszystkim z nim związanym.

W lecie Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął dochodzenie w sprawie oszustw związanych z kierownictwem Tether. Problemy wynikały z czasów, gdy firma wciąż się rozwijała. Prokuratorzy federalni byli szczególnie zainteresowani tym, czy firma ukrywała przed bankami, że transakcje były powiązane z kryptowalutami. Po raz kolejny firma zaprzeczyła wszystkim roszczeniom i posunęła się tak daleko, że nazwała je “nieświeżymi”.

Mimo to, miesiąc później Tether ujawnił rekord wszechczasów 65 miliardów swoich rezerw USDT. Na Twitterze reakcje ze strony społeczności kryptowalutowej wahały się i zawierały kilka wrogich odpowiedzi. Jednak to najnowsze zamówienie od CFTC jest małym zwycięstwem w stosie zapytań firmy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Sponsorowane
Share Article

Savannah Fortis jest dziennikarką multimedialną zajmującą się tematami z pogranicza kultury, stosunków międzynarodowych i technologii. Dzięki swoim podróżom została wprowadzona do społeczności kryptowalut w 2017 roku i od tego czasu pozostaje w interakcji ze światem krypto.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz