Tether ustanawia nowy rekord kapitalizacji rynkowej z 20 mld USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tether (USDT) osiągnął nową maksymalną kapitalizację rynkową przekraczającą 20 miliardów dolarów.

  • USDT jest obecnie czwartą co do wielkości monetą pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła z poniżej 4 miliardów dolarów rok temu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

USDT jest teraz czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Wiadomość została ogłoszona w tweecie firmy.

W momencie pisania tego artykułu kapitalizacja rynkowa Tether wynosiła nieco ponad 20,03 miliarda dolarów. Według CoinMarketCap to spadek o około 10 milionów dolarów od dzisiejszego szczytu.

Mocne przyspieszenie

Kapitalizacja rynkowa Tether rosła przez cały rok. Jego tempo też rośnie. Prawie sześć miesięcy, od połowy grudnia ubiegłego roku do połowy maja tego roku, kapitalizacja podwoiła się z około 4 miliardów dolarów do ponad 8 miliardów dolarów.

Kolejny skok, do ponad 13 miliardów dolarów, miał miejsce na początku września. Szczególny skok o mniej więcej połowę swojego wzrostu szczególnie zauważyliśmy w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

DeFi napędza Tether

Duża część wzrostu kapitalizacji rynkowej Tether jest prawdopodobnie spowodowana zainteresowaniem zdecentralizowanymi finansami (DeFi). Kiedy w połowie września osiągnął 15 miliardów dolarów, BeInCrypto poinformował, że projekty DeFi były już bardzo popularne.

Podkreślono, że Aave, Compound i Solana wzbudzają duże zainteresowanie USDT. Użytkownicy mają tendencję do używania stablecoinów, takich jak Tether, w projektach DeFi ze względu na brak zmienności.

W pewnych okolicznościach może również odzyskać źle skierowane fundusze. W związku z tym, gdy rynek DeFi rośnie, zapotrzebowanie na USDT odpowiednio urosło do najwyższych poziomów w historii.

Według DeFi Pulse, w połowie sierpnia łączna wartość zablokowana (TVL) projektów DeFi wyniosła prawie 6,3 miliarda dolarów. Obecnie ten sam wskaźnik wynosi 15,82 miliarda dolarów.

Ciemna strona Tether skryta za jasnymi barwami

Jednak na ścieżce wzrostu Tether są pewne kamienie. W sierpniu Tether pokazał swoje możliwości odzyskiwania, zwracając milion USDT prawowitemu właścicielowi.

Użytkownik przypadkowo przelał całą kwotę miliona USDT, a firma mogła umieścić na czarnej liście adresy, na które zostały wysłane monety i rozwiązać problem. To, co niektórzy uznawali za cudowny czyn, przybierało także groźny cień.

Ci w społeczności kryptowalut, którzy są niechętni mechanizmom kontrolnym, postrzegali ten ruch jako problem. Z ich perspektywy nic nie stoi na przeszkodzie, aby rząd zmusił Tether do zrobienia tego samego przeciwko swoim wrogom.

Rząd prezentuje się inaczej w innym postrzeganym zagrożeniu Tether. Trwający przypadek w stanie Nowy Jork dotyczący braku ujawnienia informacji finansowych przez firmę rzucił namacalną katastrofę na sentyment. Sam brak ujawnienia również budzi obawy.

Pomimo problemów z ujawnianiem i kontrolą kapitalizacja rynkowa stablecoina nadal rośnie. Następny przystanek, 25 miliardów dolarów?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now