Tether twierdzi, że zarzuty DOJ to clickbait Bloomberga

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tether odpowiedział na ostatni artykuł Bloomberga, mówiąc, że jest to clickbait.

  • Artykuł, o którym mowa, twierdzi, że DOJ prowadzi dochodzenie w sprawie kierownictwa Tether i może postawić im zarzuty karne.

  • Tether utrzymuje, że te roszczenia są sprzed lat i regularnie współpracuje z DOJ i innymi organami federalnymi.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bloomberg opublikował w poniedziałek artykuł, powołując się na nienazwane źródła, stwierdzający, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) prowadzi dochodzenie w sprawie Tether.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tether odpowiedział na artykuł Bloomberga, który twierdził, że emitent stablecoinów jest przedmiotem dochodzenia DOJ. Domniemane dochodzenie ma na celu ustalenie, czy kierownictwo Tether popełniło oszustwo bankowe na wczesnym etapie jego tworzenia. DOJ rzekomo bada, czy Tether ukrywał przed bankami, że niektóre z jego transakcji były powiązane z cyfrowymi aktywami. Agencja medialna powołała się na trzy anonimowe źródła.

W odpowiedzi od Tether stwierdzono, że zarzuty były sprzed lat, a informacje zostały “stworzone w celu generowania kliknięć”.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tether posunął się do postawienia kilku własnych zarzutów w komunikacie prasowym. Firma stwierdziła, że artykuł, o którym mowa, “podąża za wzorem przepakowywania nieaktualnych twierdzeń jako wiadomości”. Tether dodaje, że zarzuty i wysiłki mające na celu ich zdyskredytowanie spowodują, że oddalą się od swojego celu, jakim jest pozostanie liderem społeczności.

W odpowiedzi dodano, że Tether regularnie rozmawia z amerykańskimi organami ścigania, w tym DOJ, aby pozostać przejrzystym i odpowiedzialnym.

Jesteśmy dumni z naszej roli jako liderów branży w promowaniu współpracy między przemysłem a organami rządowymi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Pozostajemy oddani naszym klientom i wiodącej w branży technologii i przejrzystości, która doprowadziła do naszego wzrostu.

Komunikat prasowy zakończył się stwierdzeniem, że Tether będzie nadal służył potrzebom klientów i że “w Tether biznes wygląda tak jak zawsze”. Departament Sprawiedliwości nie skomentował jeszcze sprawy.

Zarzuty Bloomberga

W kontrowersyjnym artykule Bloomberg stwierdził, że DOJ bada, czy cyfrowy token uczestniczył w oszustwie bankowym i że dyrektorzy stoją w obliczu zarzutów. Potencjalna sprawa karna dotycząca takich postaci w świecie kryptowalut prawdopodobnie wywołałaby spory na całym rynku. Bloomberg zamieścił również wywiad z reporterem ds. regulacji finansowych dla Bloomberg News, Mattem Robinsonem.

Robinson twierdzi, że DOJ bacznie przygląda się Tether od 2018 roku. Reporter mówi, że dyrektorzy Tether otworzyli konta bankowe za granicą nie mówiąc bankom, w jaki sposób miały być używane konta. Robinson powiedział również, że Tether jest “ogromnym komponentem rynku kryptowalut” i że połowa wszystkich transakcji bitcoinowych jest wykorzystywana przez Tether. Robinson uważa, że orzeczenie przeciwko Tether może “naprawdę wpłynąć na pion rynku kryptowalut, w zależności od tego, co stanie się z emisją Tetherów.” Robinson podsumowuje, że kolejnymi krokami DOJ będzie zważenie oskarżeń i podjęcie decyzji, czy postawić zarzuty kierownictwu Tether.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz