Tether twierdzi, że nie posiada papierów komercyjnych od borykającego się z problemami Evergrande

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Stablecoin Tether wyjaśnił, że choć posiada papiery komercyjne, to żaden z nich nie pochodzi od Evergrande.

  • Chiński gigant nieruchomościowy stoi w obliczu 300 miliardów dolarów długu, którego nie jest w stanie spłacić.

  • Raport z końca 2020 roku pokazuje, że Evergrande ma tylko około 10% należnych pieniędzy.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Stablecoin Tether powiedział w ostatnim oświadczeniu, że nie posiada żadnych papierów komercyjnych od Evergrande. Evergrande, drugi co do wielkości deweloper nieruchomości w Chinach pod względem sprzedaży, niedawno ostrzegł, że grozi mu niespłacenie ogromnych długów. Firma Evergrande próbuje znaleźć sposób na cięcie kosztów i sprzedaż niektórych aktywów, aby wydostać się z trudnej sytuacji.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zmagający się z problemami gigant nieruchomości ma na koncie 300 miliardów dolarów łącznych zobowiązań i twierdzi, że musi szybko pozyskać fundusze. Możliwe jest również dofinansowanie ze strony rządu. Raport dotyczący papierów komercyjnych Evergrande na koniec 2021 roku wykazał, że jego główna jednostka posiadała 32 miliardy dolarów, czyli zaledwie około 10% całkowitych zobowiązań.

Evergrande musiało teraz zawiesić obrót obligacjami korporacyjnymi tej jednostki po obniżeniu ratingu, co jest kolejną czerwoną flagą wskazującą na zbliżającą się niewypłacalność. Zawiadomienie o obniżeniu ratingu zostało wysłane do Evergrande 15 września przez China Chengxin International. Obniżenie ratingu z A do AA dotyczy zarówno obligacji, jak i ratingu ich emitenta. W komunikacie giełdowym dodano, że Evergrande zostało dodane do listy obserwacyjnej w celu ewentualnego dalszego obniżenia ratingu w przyszłości.

Sponsorowane

Sponsorowane

Według raportu Bloomberga, Evergrande udało się zebrać około 8 miliardów dolarów do sierpnia, ale to tylko kropla w morzu w porównaniu z tym, co wciąż jest winien.

Tether przedstawia swoje stanowisko

Według rzecznika Tether, “Tether nie posiada żadnych papierów komercyjnych lub innych długów lub papierów wartościowych wyemitowanych przez Evergrande i nigdy tego nie robił. Jak wskazaliśmy w naszych opublikowanych oświadczeniach i naszym najnowszym poświadczeniu wiarygodności z datą raportowania 30 czerwca 2021 r., zdecydowana większość papierów komercyjnych posiadanych przez Tether jest zawarta w emitentach o ratingu A-2 i wyższym.”

Według Reutersa, około 50% z 62,8 miliarda dolarów posiadanych aktywów Tether na początku lipca 2021 roku, było wspierane przez papiery komercyjne i certyfikaty depozytowe.

W serii tweetów na temat wiadomości Evergrande, partner w Cinnemhian Ventures Adam Cochran, powiedział, że:

IF albo Tether albo USDC nie topnieje w globalnym upadku chociaż, to byłoby faktycznie bycze dla kryptowalut, ponieważ gdybyś nie mógł ich użyć do spieniężenia, ludzie po prostu zaczęliby masowo konwertować je na BTC/ETH niezależnie od ceny.

Cochran dodał, że pomimo tego, że nie jest to dobrze znana nazwa na Zachodzie, niepowodzenie Evergrande może mieć masowe skutki uboczne.

Istnieje szansa, że obecnie spoglądamy na następny krach finansowy.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Matthew De Saro jest dziennikarzem i osobowością medialną specjalizującą się w sporcie, hazardzie i statystykach. Zanim dołączył do BeInCrypto, jego prace były publikowane w Fansided, Forbes i OutKick. Z wykształceniem w analizie statystycznej i zamiłowaniem do pisania, ma nieszablonowe podejście do przekazywania wiadomości.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz