Tether, emitent najpopularniejszego stablecoina, przeniósł kolejne USDT do blockchaina EOS.IO. To już trzeci raz w ciągu ostatniego tygodnia, jednak za każdym razem rośnie ilość przeniesionych coinów.

W ostatnim tweecie, CTO Tethera Paolo Ardoino (który jest również CTO giełdy Bitfinex) poinformował społeczność o przeniesieniu kolejnych 50 mln USDT do blockchaina EOS.

Dwie porcje USDT zostały przeniesione do blockchaina EOS już wcześniej – 10 mln w dniu 29 sierpnia i 25 mln 4 września.

Wpływ na ceny tokenów

Społeczność zaczęła spekulować na temat wpływu tych ruchów na cenę. Ardoino wyjaśnił, że przeniesione USDT zostały natychmiast wchłonięte przez ekosystem EOS i dodał, że w zależności od wykorzystania stablecoinów, może być przeprowadzone jeszcze więcej swapów.

Podczas gdy społeczność oglądała tonącego Bitcoina, EOS notował spore wzrosty. W dniu 4 września, po przeniesieniu 25 mln USDT do blockchaina EOS, cena monety wzrosła o 26%, podczas gdy większość głównych kryptowalut zaliczyła spore spadki.

Pod koniec sierpnia, Tether przeniósł także 3 mln USDT do sieci OMG. Swap został przeprowadzony ze względu na przeciążenia i problemy ze skalowalnością na blockchainie Ethereum. Ruch ten miał bezpośredni wpływ na wartość tokena OMG. Według danych z serwisu CoinMarketCap, jego cena wzrosła o 76% w ciągu 24 godzin.