Tether otrzymał żądanie okupu w wysokości 500 BTC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tether otrzymał żądanie okupu w wysokości BTC.

  • Firma nie ma zamiaru zapłacić cyberprzestępcom.

  • Niedawno Tether i Bitfinex zawarli ugodę z Biurem Nowojorskiego Prokuratora Generalnego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wczoraj w nocy firma stojąca za stablecoinem USDT – Tether, ujawniła, że otrzymała żądanie okupu w wysokości 500 BTC. Jego nadawca zagroził firmie wyciekiem dokumentów, które “zaszkodziłyby ekosystemowi bitcoina”.

Tether ofiarą ransomware

Wczoraj firma Tether opublikowała serię tweetów, w której ujawniła, że ktoś zagroził jej wyciekiem dokumentów. Spółka wyjaśniła, że w sieci krążą sfałszowane dokumenty dot. pracowników Tethera i przedstawicielów Deltec Bank & Trust. Tether zapewnia jednak, że są one nie prawdziwe.

Co więcej napastnicy w zamian za “spokój” zażądali 500 BTC, które obecnie warte są 23,6 mln USD. Zapewnili też, że jeśli okup nie zostanie zapłacony, nadawca ” spowoduje wyciek dokumentów do wiadomości publicznej w celu zaszkodzenia ekosystemowi bitcoina.” Tether nie ma zamiaru płacić żadnego okupu.

Co teraz?

W momencie pisania tego artykułu, nie ma żadnych konkretnych informacji, które mogłyby wskazywać co wydarzy się dalej. Nie wiadomo, czy jest to zwykłe wymuszenie, takie jak te skierowane do innych firm kryptowalutowych, czy też napastnicy chcą zaszkodzić całej krypto społeczności.

Tether ogłosił, że sprawa została już przekazana organom ścigania.

Co ciekawe, wszystko to dzieje się około tydzień po tym, jak Tether i Bitfinex zawarli ugodę z Biurem Nowojorskiego Prokuratora Generalnego. Zakończyło to trwający rok proces sądowy, który zdaniem wielu mógł naprawdę zaszkodzić ekosystemowi. Niemniej jednak, firma nie przyznała się do żadnych wykroczeń i zgodziła się zapłacić 18,5 miliona dolarów grzywny. W ramach ugody, zgodziła się również zrezygnować z obsługi klientów z Nowego Jorku.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now