Tether jest w pełni zabezpieczony przez rezerwy – twierdzi Moore Cayman

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Według Moore Cayman tokeny Tether (USDT) są w pełni wspierane rezerwy Tether Holdings Limited.

  • Co więcej rezerwy Tether dla USDT są większe niż kwota potrzebna do ich wykupu.

  • Powiązanie USDT z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1 od dawna było przedmiotem sceptycyzmu.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tether Holdings Limited, firma stojąca za największym na świecie stablecoinem Tether (USDT), opublikowała opinię poświadczającą, że tokeny Tether są w pełni wspierane przez jej rezerwy.

Tether w pełni zabezpieczony

W oświadczeniu udostępnionym wczoraj na Twitterze, firma przedstawiła skonsolidowany raport o rezerwach (Consolidated Reserves Report, CRR). Co więcej dołączyła też raport poświadczający wydany przez największą w Londynie firmę księgową – Moore Cayman.

Celem audytu Moore Cayman było potwierdzenie dokładności CRR Tethera. W opinii poświadczającej możemy przeczytać:

W naszej opinii CRR przygotowany przez kierownictwo Tether Holdings Limited Group na dzień 2021 lutego o godzinie 23:59 UTC jest przedstawiony zgodnie z kryteriami określonymi w nim i jest, we wszystkich istotnych aspektach, przedstawiony rzetelnie.

Dalsza część raportu stwierdza, że rezerwy Tether dla USDT są większe niż kwota potrzebna do ich wykupu. Całkowite skonsolidowane zobowiązania wynoszą 35,2 miliarda dolarów, a skonsolidowane całkowite aktywa “co najmniej” 35,3 miliarda dolarów.

Moore Cayman zaznaczył, że jego opinia poświadczająca ogranicza się jedynie do USDT. Nie obejmuje one natomiast informacji dot. stablecoina wspieranego złotem – XAUT.

Najbardziej transparentny stablecoin?

Moore Cayman jest dostawcą usług audytorskich dla firm i funduszy w różnych jurysdykcjach, w tym w jurysdykcjach offshore, takich jak Kajmany i Brytyjskie Wyspy Dziewicze, a także Delaware, Hong Kong, Wielka Brytania i inne. Tether w oświadczeniu napisał:

Tether zawsze był w pełni zabezpieczony, a opinia poświadczająca, którą dziś udostępniliśmy, po raz kolejny to potwierdza. Jako lider w rozwijającej się branży kryptowalutowej, nadal zobowiązujemy się do bycia jednymi z najbardziej transparentnych stablecoinów.

Powiązanie USDT z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1 od dawna było przedmiotem sceptycyzmu. Wiele osób kwestionowało, czy aby na pewno Tether posiada w rezerwach wystarczającą ilość zasobów.

W lutym Tether i jego siostrzana firma Bitfinex zawarły ugodę z nowojorskim biurem prokuratora generalnego. Firmy były oskarżone o błędnie przedstawiony zakres, w jakim USDT był wspierany przez fiaty. W ramach ugody, nowojorscy regulatorzy zmusili firmy do zapłacenia 18,5 miliona dolarów odszkodowania, jak również do składania okresowych raportów o swoich rezerwach.

Warto też zauważyć, że kapitalizacja Tethera rośnie w zaskakująco szybkim tempie. Zaledwie 3 miesiące temu na łamach BeInCrypto Polska informowaliśmy, że przekroczyła ona 20 mld USD.

Dziś wynik ten jest już dwukrotnie większy. W momencie pisania tego artykułu market cap USDT to dokładnie 44 956 605 408 USD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now