Tajlandia zaostrza przepisy KYC i będzie weryfikować osobiście

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Tajlandia wprowadziła nową metodę weryfikacji tożsamości klientów giełd kryptowalutowych.

  • Od 3 lipca giełdy kryptowalutowe muszą weryfikować tożsamość użytkowników platformy za pomocą urządzenia "dip-chip"

  • Oznacza to, że weryfikacja klientów będzie odbywała się osobiście.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Tajlandia wprowadziła nową metodę weryfikacji tożsamości klientów giełd kryptowalutowych.

Osobista weryfikacja

Krajowy Urząd ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (AMLO) ogłosił, że od 3 lipca giełdy kryptowalutowe muszą weryfikować tożsamość użytkowników platformy za pomocą urządzenia “dip-chip”. Oznacza to, że weryfikacja klientów będzie odbywała się osobiście. Proces weryfikacji będzie wiązał się z koniecznością zeskanowania tajskiego dokumentu tożsamości, tak aby można było przetworzyć zapisany w nim odcisk palca. Procedura ta została już wykorzystana przez lokalne tajskie sklepy ze złotem do weryfikacji klientów, ponieważ jest uważana za bardziej wydajną.

Wcześniej, aby uzyskać zatwierdzenie przez giełdę kryptowalutową, inwestorzy kryptowalutowi mogli zrobić wszystko online. Od złożenia formularza zgłoszeniowego do weryfikacji tożsamości klienta i zatwierdzenia konta. Jednak wraz z wejściem w życie nowego systemu w dniu 2 lipca, wszystko się zmieni.

Chodzi o to, by zapewnić bardziej rygorystyczne wytyczne, które są zgodne z celem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – egzekwowaniem polityki AML i ograniczanie oszustw. Wraz z nowymi przepisami, proces stworzenia konta może potrwać dłużej niż normalnie. Współzałożyciel tajskiej giełdy Satang Corp, Poramin Insom powiedział:

Większość giełd aktywów cyfrowych jest nadal zajęta przygotowywaniem swoich systemów, aby pomieścić rosnącą liczbę klientów, ponieważ nowe wnioski o konta nadal napływają. Jednak ten wzrost może zostać ograniczony, jeśli proces składania wniosków stanie się bardziej skomplikowany.

Wdrożenie nowych przepisów zostanie omówione bardziej szczegółowo na forum Thailand Digital Asset Operators Trade Association. Jest to samoregulująca się organizacja, której celem wspieranie dyskusji na temat polityki cyfrowych aktywów między organami rządowymi, takimi jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Urząd ds. Przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Zgodność z KYC

Dokumenty złożone przez potencjalnych klientów muszą być sprawdzone pod kątem zgodności z wytycznymi SEC dotyczącymi procesu Know-Your-Customer (KYC). Następnie wniosek musi zostać rozpatrzony przez odpowiednie agencje rządowe. Jeśli klient przebywa w kraju, w którym kryptowaluty są zakazane lub jeśli dokumenty okażą się fałszywe, wówczas wniosek zostanie odrzucony. Zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, transakcje o wartości ponad 1,8 miliona bahtów muszą być sprawdzane przez organy regulacyjne.

Zainteresowanie kryptowalutami rośnie w Tajlandii. Inwestorzy w wieku 26-40 lat stanowią około 57% tajskiej demografii inwestującej w kryptowaluty. Sekretarz generalny SEC powiedział:

Kryptowaluty są przedmiotem obrotu na całym świecie, tak jak złoto. Inwestorzy muszą ściśle przestrzegać przepisów, ponieważ istnieje wiele giełd cyfrowych na całym świecie i istnieje ryzyko, ponieważ możemy regulować tylko graczy, których autoryzowaliśmy.

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, wiele finansowych organów regulacyjnych na całym świecie stara się stworzyć lepsze ray regulacyjne dla cyfrowych aktywów.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now