Tajemnicze konto na Twitterze. Czy należało do Satoshiego Nakamoto?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Badacz o pseudonimie Varun opublikował analizę konta na Twitterze, które jego zdaniem mogło należeć do twórcy Bitcoina.

  • Konto było bardzo aktywne mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstawał Bitcoin.

  • To obala teorię jakoby Hal Finney był Satoshim Nakomoto.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Badacz o pseudonimie Varun opublikował analizę konta na Twitterze, które jego zdaniem mogło należeć do twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto. Varun wysnuł taki wniosek na podstawie opublikowanych tweetów i okresu aktywności konta.

Badacz opublikował swoje odkrycia na Substack. Twierdzi on, że konto na Twitterze o nicku “Goldlover” (@fafcffacfff) było bardzo aktywne mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstawał Bitcoin. Co ciekawe przestało ono dawać znaki życia na krótko przed tym, jak Satoshi Nakamoto na dobre opuścił krypto społeczność.

Konto zostało utworzone w maju 2008 roku i dość często pojawiały się na nim wzmianki o złocie. Według Varuna, konto mogło wspominać o złocie, odnosząc się do “Bit Gold”, propozycji Nicka Szabo z 2005 roku. Dotyczyła ona systemu finansowego wykorzystującego kryptowaluty i górnictwo, który miałby być zdecentralizowany. Proponowany przez Szabo system finansowy jest bardzo podobny do Bitcoina.

Według Varuna, konto “odniosło się do Cyfrowej Złotej Waluty” we wrześniu 2008 roku, “pomiędzy niewiarygodną ilością bezsensownych tweetów o złocie”. Konto często tweetowało o decentralizacji, kryzysie finansowym, ludziach tracących domy oraz krytykowało waluty fiat i Rezerwę Federalną.

Hal Finney to nie Nakamoto

Jak zauważył badacz, wszystkie te wzmianki “mają cechy charakterystyczne dla zwrotów używanych przez Satoshiego w jego e-mailach i postach na forum”. Wg Varuna, konto to może należeć do Satoshiego Nakamoto, ponieważ żadne inne konto nie wspominało o BTC w styczniu 2009 roku, oprócz konta należącego do Hal Finneya. Finney odebrał pierwszą w historii transakcję od Satoshiego Nakamoto, i zatweetował o BTC w dniu 11 stycznia 2009 roku.

Dwa dni później, Goldlover zatweetował o twórcy Bitcoina.

Krótko po tym, konto zatweetowało: “jest całkowicie zdecentralizowany, bez serwera lub zaufanych stron”, przypuszczalnie odnosząc się do flagowej kryptowaluty. Odkąd Varun opublikował swoje badania, użytkownicy zaczęli wchodzić w interakcje z tweetami Goldlovera np. umieszczając adresy swoich portfeli w komentarzach.

Badacz zwrócił uwagę, że konto kryptowalutowe było drugim, po Halu Finneyu, które kiedykolwiek publikowało tweety na temat Bitcoina. Zaznaczył również, że obala to teorie o tym, że Hal to Satoshi, ponieważ tweetowanie z tak mało znanego konta nie miałoby sensu.

Skarb Satoshiego Nakamoto?

Jeden z najbardziej tajemniczych tweetów Goldlovera doprowadził do pewnych spekulacji, umacniając teorię sugerującą, że Satoshi Nakamoto pozostawił wskazówki umożliwiające dostęp do jego Bitcoinowej fortuny.

Tweet ten może być przez niektórych postrzegany jako wskazówka, która pozwoli uzyskać dostęp do tysięcy BTC wydobytych w początkowym okresie istnienia kryptowaluty.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now