Szybkość spalania Ethereum może zniszczyć 5 miliardów dolarów rocznie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Ponad 20 000 ETH zostało już spalonych.

  • Szacuje się, że kolejne około 5 miliardów dolarów zostanie spalone jeszcze w ciągu tego roku.

  • Zablokowane w stakingu ETH są obecnie warte 21 miliardów dolarów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Minął już prawie tydzień od uruchomienia aktualizacji London na Ethereum, a ponad 20 000 ETH zostało zniszczonych, dając analitykom szacunkową roczną stopę spalania.

Sponsorowane

Sponsorowane

Bardzo oczekiwany hard fork Ethereum London został wdrożony w zeszłym tygodniu, 5 sierpnia. Wprowadził on nowy mechanizm spalania opłat w ramach restrukturyzacji systemu aukcji gazowych dla płatności transakcyjnych.

Od 25% do 75% opłaty podstawowej jest teraz niszczone w trwającym procesie, który może przekształcić ekosystem Ethereum w deflacyjną formę “ultradźwiękowego pieniądza“, gdy tylko zostanie wprowadzony proof-of-stake.

Sponsorowane

Sponsorowane

Ponad 20 000 spalonych Ethereum

Według ultrasound.money tracker, ilość ETH już spalonych w ciągu ostatnich pięciu dni wynosi 20 600 w czasie pisania tego tekstu. Przy dzisiejszych cenach jest to wartość około 64 milionów dolarów spalonych w mniej niż tydzień.

Najlepszą platformą opartą na Ethereum do spalania opłat jest obecnie rynek OpenSea NFT. Spalił on 735 ETH, czyli 2,3 miliona dolarów. Uniswap v2 jest następny z 348 spalonymi ETH, a inna platforma NFT, Axie Infinity, usunęła 318 ETH, czyli prawie 1 milion dolarów w opłatach transakcyjnych.

Etherchain informuje o tempie spalania 3 ETH na minutę, biorąc pod uwagę średnią z ostatnich 24 godzin. Ekstrapolując to równa się około 4 320 ETH dziennie, około 30 240 tygodniowo i 131 000 miesięcznie. W skali roku, może to skutkować spaleniem 1,57 mln ETH – około 4,9 miliarda dolarów w cenach bieżących.

Oczywiście wszystkie te liczby są hipotetyczne, ponieważ opłaty będą się zmieniać wraz z popytem w sieci, a ceny nie są statyczne. To, co pokazuje, to migawka aktualnych warunków. Liczby te mogą być znacznie wyższe, jeśli popyt na Ethereum i ceny wzrosną w ciągu najbliższych kilku lat. A według większości analityków jest bardzo prawdopodobne.

21 miliardów dolarów w stakingu

Oprócz wykorzystania ETH do handlu, zdecentralizowanych finansów (DeFi) lub tworzenia tokenów niewymienialnych (NFT), duża część środków została już ulokowana w Beacon Chain. Tokeny są zablokowane i nietkalne aż “połączenie” podepnie ETH 1.0 z blockchainem proof-of-stake, gdzieś pod koniec 2022 roku.

W chwili pisania, na Beacon Chain znajdowało się 6,8 milionów ETH, według danych ETH 2.0 Launchpad. Przy obecnych cenach jest to warte około 21 miliardów dolarów – więcej niż cała kapitalizacja rynkowa Ethereum w kwietniu 2020 roku.

Ta narracja “ultradźwiękowych pieniędzy” znalazła odzwierciedlenie w cenach ETH, które w tym roku znacznie przewyższyły Bitcoina. W momencie pisania tego tekstu, Ethereum było notowane na poziomie 3115 USD i wzrosło o 5% w ciągu dnia.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz