Szef Visa nazywa Bitcoina cyfrowym złotem

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Visa ma możliwość sprawić, że kryptowaluty staną się bardziej "bezpieczne, użyteczne i przydatne".

  • Dyrektor generalny firmy nazwał Bitcoina cyfrowym złotem.

  • W kryptowaluty wchodzi coraz więcej gigantów.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wiodący na świecie procesor płatności obsługujący miliony sprzedawców i setki milionów użytkowników – Visa, może wkrótce wprowadzić kryptowaluty do swojej sieci

SponsorowaneSponsorowane

W rozmowie dotyczącej zysków za pierwszy kwartał 2021 roku, dyrektor generalny firmy, Al Kelly, powiedział, że firma ma możliwość sprawić, że kryptowaluty staną się bardziej “bezpieczne, użyteczne i przydatne”.

W tej przestrzeni widzimy sposoby, dzięki którym możemy dodać zróżnicowaną wartość do ekosystemu. I wierzymy, że mamy wyjątkową pozycję, aby pomóc uczynić kryptowaluty bardziej bezpiecznymi, użytecznymi i możliwymi do zastosowania w płatnościach dzięki naszej globalnej obecności, naszemu podejściu partnerskiemu i naszej zaufanej marce. Myślimy o rynku kryptowalut w dwóch segmentach.

SponsorowaneSponsorowane

W tym miejscu zrobiło się jeszcze ciekawiej, ponieważ dyrektor generalny Visa nazwał Bitcoina cyfrowym złotem.

Po pierwsze, istnieją kryptowaluty, które reprezentują nowe aktywa, takie jak Bitcoin. Po drugie, istnieją cyfrowe waluty lub stabilne monety, które są bezpośrednio wspierane przez istniejące waluty fiat. Wszystkie waluty w tym pierwszym segmencie postrzegamy jako cyfrowe złoto.

Następnie wyjaśnił, że są one “w dużej mierze przechowywane jako aktywa, które nie są wykorzystywane jako forma płatności”. Kelly dodał również, że strategia firmy będzie polegała na współpracy z portfelami i giełdami. Dzięki takim partnerstwom użytkownik będzie mógł dokonywać płatności fiat u 70 mln sprzedawców sieci Visa na całym świecie.

Najpierw PayPal, teraz Visa…

Visa nie jest pierwszą firmą, która patrzy na kryptowaluty jako legalną metodę płatności. W zeszłym roku PayPal ogłosił, że pozwoli swoim klientom na posiadanie, kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów i innych kryptowalut przy użyciu fiatów. Oczywiście firma nie rzuciła słów na wiatr i spełniła obietnicę, jednocześnie odnotowując ogromny wzrost wolumenu.

Rok 2020 był dobrym rokiem dla adopcji kryptowalut. Oprócz PayPala w krypto zaczęły wchodzić publiczne firmy, takie jak MicroStrategy. Instytucje zaczęły wprowadzać Bitcoina do swoich bilansów, co popchnęło adopcję instytucjonalną na nowy poziom.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz