Cena Swipe (SXP) spadła z długoterminowego poziomu wsparcia. Podczas gdy cena zbliża się do możliwego poziomu odwrócenia Fib, wskaźniki techniczne nie pokazują jeszcze żadnych oznak trendu wzrostowego.

Spadek ze wsparcia

Cena SXP spadała, odkąd dnia 13 sierpnia osiągnęła maksimum na 5,15 USD. Dnia 4 września cena osiągnęła najniższy poziom na 1,48 USD i zaczęła się konsolidować, tworząc poziom wsparcia na 1,65 USD. Ten sam poziom działał wcześniej jako wsparcie w lipcu i sierpniu.

Jednak cena załamała się w dniu 19 września, potwierdziła ten obszar jako opór i od tamtej pory spada.

Wykres SXP dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne nie wykazują jeszcze żadnych oznak odwrócenia. Chociaż istnieje kilka możliwych byczych dywergencji na RSI i oscylatorze stochastycznym, to jednak ten drugi utworzył właśnie niedźwiedzi krzyż, a ten pierwszy nie potwierdził jeszcze żadnej dywergencji.

Co więcej, najbliższy mniejszy poziom wsparcia występuje dopiero na 0,80 USD.

Wykres SXP dzięki Tradingview

Liczba fal

Jeśli chodzi o liczbę fal, to wydaje się, że SXP zakończył wzrostowy impuls na wyżej wymienionym poziomie 5,15 USD i od tego czasu koryguje wewnątrz struktury A-B-C (na czarno poniżej). Cena prawdopodobnie zbliża się do dna fali C, która może zakończyć się w pobliżu 1,05 USD.

Cel wyznaczamy na podstawie liczby fal podrzędnych (kolor niebieski) i długości fali A, ponieważ dołek wynoszący 1,05 USD dałby stosunek 1: 1 dla fal A:C.

Wykres SXP dzięki Tradingview

SXP/BTC

Kryptowalutowy trader @Cryptobombshell przedstawił wykres SXP, stwierdzając, że cena wkrótce wybije się z opadającego klina i skieruje się w stronę nowych szczytów.

Źródło: Twitter

Para SXP/BTC wygląda na znacznie bardziej byczą niż jej odpowiednik /USD. Oprócz opadającego klina, istnieje bycza dywergencja zarówno na RSI, jak i na MACD, z których ten ostatni jest bliski przekroczenia terytorium dodatniego.

Oba te sygnały sugerują, że cena prawdopodobnie wyrwie się z klina i skieruje w stronę nowych szczytów.

Wykres SXP dzięki Tradingview