Światowe Forum Ekonomiczne zaleca Blockchain w walce z korupcją

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Światowe Forum Ekonomiczne uważa, że blockchain pomoże w walce z korupcją.

  • Blockchain może zwiększyć uczciwość i wydajność systemów rządowych

  • Blockchain może poprawić przejrzystość inwestycji i ujawnienie procesów zakupowych

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Światowe Forum Ekonomiczne podzieliło się raportem, na temat wykorzystania technologii blockchain w walce z korupcją.

SponsorowaneSponsorowane

RAPORT

W opublikowanym raporcie znajdują się odpowiednio następujące pozycje dotyczące blockchain.

  • Blockchain może zwiększyć uczciwość i wydajność systemów rządowych, jednocześnie zmniejszając możliwości korupcji.
  • Blockchain może poprawić przejrzystość inwestycji i ujawnienie procesów zakupowych, które mogą zostać utracone z powodu korupcji.
  • Nowe technologie mogą również usprawnić systemy rejestrów nieruchomości i gruntów poprzez usprawnienie długich procesów i ochronę praw człowieka.

Wyjaśniając korupcję w pisemnym raporcie, wspomniano, że rządy mogą być zmuszone do kompromisu między sprawiedliwością a wydajnością. Wyjaśnił jednak, że jeśli jedno woli drugie, wzrasta prawdopodobieństwo korupcji. Wśród informacji zawartych w raporcie jest również to, że opinia publiczna będzie szukać nielegalnych rozwiązań w nieefektywnych systemach. Jednocześnie jest napisane, że w niesprawiedliwych systemach nielegalne transakcje można przeprowadzić łatwo i bez żalu.

SponsorowaneSponsorowane

Tutaj technologia blockchain wydaje się być rozwiązaniem, które może zwiększyć zarówno wydajność, jak i uczciwość. Światowe Forum Ekonomiczne postrzega blockchain jako szansę w tym zakresie. Światowe Forum Ekonomiczne, które zajmuje się dwoma głównymi obszarami wykorzystania blockchain, wymienia te obszary w następujący sposób:

Blockchain i łańcuch dostaw : Niezmienna i przejrzysta struktura technologii blockchain może zapobiegać korupcji w procesie zamówień. Możliwość zmiany informacji retrospektywnych i ofert firm w trakcie procesu przetargowego i przetargowego pomogła złagodzić korupcję. Blockchain rozwiązuje ten problem u podstaw. Rekordów nie można zmienić, rejestrowane jest, kto dokonał transakcji, a informacje te pozostają chronione.

Blockchain i zapisy: Z drugiej strony rejestracja tytułów własności na blockchain. Przejrzystość tego, kto jest właścicielem rekordów, jest jedną z zalet blockchain poprzez rejestrację. Ponadto ułatwienie sprzedaży nieruchomości zapobiega również szeregowi problemów technicznych w systemach rejestracji. Niewydolność systemu ksiąg wieczystych prowadzi do korupcji. Blockchain zapobiega temu, zwiększając wydajność i zapewniając przejrzystość.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Entuzjasta kryptowalut i technologii blockchain. Aktywny w rynku od 2017 roku. Współtwórca i współpracownik wielu projektów kryptowalutowych. Od początku 2020 roku mocno związany z krypto-mediami.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz