Światowa Rada Złota: Rosjanie wolą kryptowaluty niż złoto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Badanie przeprowadzone wśród ponad 2000 rosyjskich inwestorów, plasuje kryptowaluty zaraz obok złota pod względem popularności.

  • Aż 17% inwestorów wybrało kryptowaluty, co spowodowało, że jest to piąte najczęściej wybierane aktywo.

  • 16% rosyjskich inwestorów ulokowało swoje środki w złocie.

  • Młodsze pokolenia wolą inwestować w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Badanie przeprowadzone wśród ponad 2000 rosyjskich inwestorów, plasuje kryptowaluty zaraz obok złota pod względem popularności. Ponadto, młodsi inwestorzy w wieku poniżej 30 lat, stawiają cyfrowe aktywa ponad ten metal szlachetny.

Według badań przeprowadzonych przez Światową Radę Złota (World Gold Council), rosyjscy inwestorzy przeznaczyli najwięcej środków na ogólnie przyjęte jako bezpiecznie instrumenty finansowe, takie jak konta oszczędnościowe, waluty obce, nieruchomości i ubezpieczenia na życie.

Ankietowani zostali zapytani o to z jakich narzędzi inwestycyjnych korzystali w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Aż 17% inwestorów wybrało kryptowaluty, co spowodowało, że jest to piąte najczęściej wybierane aktywo. Co ciekawe, złoto znalazło się dopiero na miejscu szóstym. 16% rosyjskich inwestorów ulokowało swoje środki właśnie w tym metalu szlachetnym.

Inwestycje w Rosji w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Źródło: Światowa Rada Złota

Dyrektor Światowej Rady Złota Banków Centralnych i Polityki Publicznej, dr Tatiana Fic, podkreśliła, że złoto było ważną częścią historii Rosji. Wyjaśniła, że rozwój przemysłu wydobywczego złota rozpoczął się w 1745 r. wraz z odkryciem tego kruszcu na Uralu. W ciągu następnych 100 lat ponad połowa światowej produkcji złota pochodziła właśnie z Syberii.

Zauważyła jednak, że zainteresowanie rynkiem inwestycyjnym w ostatnim czasie spadło. Wg. Dr. Fic wyraźnie widać brak edukacji, co powoduje, że ludzie wolą trzymać się z daleka od złota. Dodała również, że inwestorzy obawiają się, że kupią fałszywe lub podrobione złote produkty.

Warto zauważyć, że w kwietniu tego roku, po latach akumulacji, Rosja zaprzestała kupować złoto.

Młodsze pokolenia preferują kryptowaluty

Raport Światowej Rady Złota potwierdził wcześniejsze tezy, że młodsze pokolenia wolą inwestować w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe, takie jak np. cyfrowe aktywa.

Osoby w wieku 18-24 lat są o wiele bardziej skłonne do podejmowania ryzyka, aby uzyskać szybki wzrost, niż do przyjęcia długoterminowej perspektywy. Na przykład, jest najmniej prawdopodobne, że zainwestują w konto oszczędnościowe, ale najbardziej prawdopodobne, że zainwestują w przedmioty kolekcjonerskie – a około dwóch trzecich rozważa inwestycje w kryptowaluty.

– możemy przeczytać w raporcie.

W dokumencie podkreślono też rolę aplikacji mobilnych powiązanych z kontami inwestycyjnymi. To właśnie one powodują, że zakup cyfrowych aktywów jest dla młodych bardzo łatwy i atrakcyjny.

 

 

 

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now