Styczeń zmierza w kierunku nowych krypto rekordów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Wolumeny zdecentralizowanych giełd są na dobrej drodze do pobicia starych rekordów.

  • Wydaje się, że liczba nowych posiadaczy Bitcoina rośnie.

  • Kapitalizacja rynkowa kryptowalut balansuje w obszarze 1 biliona USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Podczas gdy wszyscy zachwycaliśmy się wzrostami pod koniec 2020 roku, styczeń tego roku prawdopodobnie ustanowi nowe rekordy. Czy może to być początek najbardziej spektakularnego roku dla kryptowalut i Bitcoina?

Rok 2020 z pewnością nie był złym rokiem dla kryptowalut. Traderzy mieli wspaniałe punkty na otwarcie pozycji w marcu i prawie tak samo apetyczne punkty na ich zamknięcie w grudniu, gdy Bitcoin zmienił się z 4000 do 40 000 USD. Jednak styczeń 2021 roku może spełnić kolejne marzenia krypto entuzjastów, pobijając nowe rekordy.

Wolumen zecentralizowanych finansów

Chociaż ceny są zawsze użytecznym wskaźnikiem, wolumen transakcji też jest ważny i może pokazać, w jakim kierunku podążają rynki. Zdecentralizowane finanse (DeFi) były modnym hasłem dla kryptowalut w 2020 roku, ale wciąż nie wykazują oznak spowolnienia.

Zdecentralizowane giełdy (DEX), których liderem jest Uniswap, pozwalają na anonimowy handel, w którym każdy może zapewnić płynność dla prawie każdego tokena. Według Messari Research, DEX jest na dobrej drodze do osiągnięcia 56,9 miliardów USD obrotów w styczniu 2021 roku. Poprzedni rekord wyniósł 26,7 miliardów USD we wrześniu 2020 roku.

Podczas gdy Uniswap rozpoczął szaleństwo DeFi pod koniec 2020 roku, inne protokoły zyskują na popularności. Synthetix oferuje rozwiązania warstwy 2 dla Ethereum, a MakerDAO, twórcy stablecoina DAI, też dobrze sobie radzą.

Tymczasem niektóre protokoły wymiany o niegdyś wielkim potencjale, takie jak Kyber, mają stosunkowo niewielkie wolumeny.

Z drugiej strony, jeden z tych mniej popularnych protokołów wymiany może wyjść z zabójczym rozwiązaniem warstwy 2 dla Ethereum, znacznie zmniejszając opłaty i czas transakcji. Faworyt w rozwiązaniu warstwy 2, szczególnie wspierany przez darmowy token, mógłby zapoczątkować kolejne szaleństwo.

Wzrost liczby hodlerów Bitcoina

Podczas gdy DeFi i świat Ethereum (ETH) zasysają uwagę traderów, sam Bitcoin (BTC) nie radzi sobie źle. Pomimo kilku spadków od ostatniego rekordu wszech czasów (ATH), który osiągnął prawie 42 000 USD (któż mógł to przewidzieć?), Bitcoin nadal ma dobre wskaźniki techniczne.

W tym momencie inwestycje ze strony instytucji są już czymś oczywistym. Inną kwestią jest to, czy wciąż dokupują, czy też czekają z tym na większy spadek.

Badania przeprowadzone przez Chainalysis za pośrednictwem blogera fklivestolearn pokazują dość ekscytujące dane, jeśli chodzi o to, jak długo hodlerzy hodlowali. Okazuje się, że rośnie liczba portfeli długoterminowych, podobnie jak liczba portfeli, które były trzymane krócej niż jeden miesiąc.

Blogger fklivestolearn uważa, że te liczby, które prawie osiągnęły poziom hossy z 2017 r. przy wartości 20 000 USD, sugerują teraz, że nowi nabywcy wciąż pojawiają się na rynku. Podczas gdy media głównego nurtu budzą się z ferii zimowych, aby mówić o Bitcoinie, liczba ta może osiągnąć rekordowy poziom. Oznaczałoby to więcej nowych nabywców BTC niż kiedykolwiek wcześniej, a tym samym wyższe ceny.

Źródło: Chainalysis via Publish0x

Zimowa opowieść Bitcoina

Podczas gdy gwałtowny wzrost cen BTC w tej chwili zwolnił, podstawy sieci nadal wyglądają dobrze. Rzeczywiście, kapitalizacja rynkowa Bitcoina w momencie pisania tego artykułu wynosi około 700 miliardów USD.

Bitcoin i zdecentralizowane giełdy mogą osiągnąć swoje nowe ATH do końca 2021 roku. Oba wydają się urzeczywistnieniem marzeń o niezależnej od państw, zdecentralizowanej walucie i rynkach. Rekordy są dobre, ale w kryptowalutach idą w parze z dużą zmiennością.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harry Leeds jest pisarzem, redaktorem i dziennikarzem, który spędził dużo czasu w byłym ZSRR, zajmując się żywnością, kryptowalutami i opieką zdrowotną. Tłumaczy także poezję i redaguje magazyn literacki mumbermag.me.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!