Cena Stellar (XLM) wybiła się z długoterminowego symetrycznego trójkąta, potencjalnie sygnalizując, że rozpoczęła trend wzrostowy.

Cena XLM znajdowała się w spirali spadkowej od listopada 2018 roku, tracąc około 90% swojej wartości w kolejnym roku. Straty ostatecznie osiągnęły dno w sierpniu 2019 r., kiedy cena stworzyła długi dolny knot, który dotknął 433 satoshi.

Następnie XLM zaczął tworzyć symetryczny trójkąt i wyrwał się z niego w pierwszym tygodniu lipca.

XLM wybija się

Poza formacją trójkąta, cena przesunęła się również powyżej obszaru oporu na 900 satoshi, który ma teraz działać jako wsparcie.

Wskaźniki techniczne są bycze. Tygodniowy RSI jest powyżej 50 i rośnie bez oznak niedźwiedziej dywergencji. Cena przesunęła się powyżej 50-dniowej średniej kroczącej (MA), która wcześniej zapewniała opór, a teraz prawdopodobnie będzie działać jako wsparcie.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Jeśli cena będzie nadal rosła, najbliższe obszary oporu znajdą się na 1450 i 2150 satoshi. Podczas gdy pierwszy z nich został osiągnięty przez długi knot w listopadzie 2019 r., drugi nie został dotknięty od kwietnia 2019 r.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Jeszcze jedna pompa

Wykres dzienny pokazuje, że XLM przyspiesza ruch w górę od dnia 27 czerwca. Wydaje się jednak, że trend wzrostowy mógł faktycznie rozpocząć się w maju. Cena wydaje się być obecnie w trzeciej fali, która mogła osiągnąć szczyt.

Podczas gdy 50-dniowe i 200-dniowe MA utworzyły byczy krzyż, potwierdzając trend wzrostowy, to jednak istnieje niedźwiedzia dywergencja na dziennym interwale, co wskazuje, że może nastąpić spadek.

Spadek poniżej szczytu pierwszej fali na poziomie 920 satoshi prawdopodobnie unieważniłby całą formację fal.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Ruch krótkoterminowy

Kryptowalutowy trader @TheEurosniper nakreślił krótkoterminowy klin zniżkujący, który wkrótce może się przełamać.

Źródło: Twitter

Od tego tweeta cena już wyrwała się z klina. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że będzie to fala B, po której można by się spodziewać kolejnego niewielkiego spadku.

W każdym razie oczekuje się, że XLM będzie kontynuował ruch w górę w najbliższej przyszłości.

Wykres XLM dzięki Tradingview