Stellar (XLM) mocno rośnie, ale nie przebija długoterminowego oporu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Stellar napotyka opór na poziomie 0,36 USD i ma wsparcie na 0,225 USD.

  • Cena spadła z krótkoterminowej rosnącej linii wsparcia.

  • XLM prawdopodobnie zakończył pierwszą falę długoterminowego impulsu zwyżkowego.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Stellar Lumens (XLM) rosła w przyspieszonym tempie od początku listopada 2020 r., ale nie udało jej się przebić kluczowego obszaru oporu.

Chociaż mogą wystąpić krótkoterminowe odbicia, to dopóki cena XLM przekracza 0,267 USD, wydaje się, że jeszcze nie zakończyła się korekta.

Długoterminowy opór Stellar

XLM poruszał się w górę od początku marca 2020 r. Ruch wzrostowy przyspieszył w listopadzie 2020 r. i osiągnął maksimum na 0,35 USD w dniu 6 stycznia.

Jednak XLM został odrzucony przez obszar oporu na 0,36 USD, który jest zniesieniem 0,382 Fib całego ruchu w dół od rekordu wszech czasów.

Wskaźniki techniczne dają mieszane perspektywy. MACD jest powyżej 0 i rośnie, podczas gdy RSI generuje niedźwiedzią dywergencję i spada.

Oscylator stochastyczny rośnie, ale nie zrobił jeszcze byczego krzyża (zaznaczonego zielonym kółkiem). Dlatego konieczne jest przyjrzenie się niższym interwałom, aby lepiej oszacować przyszły ruch.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Wykres dzienny pokazuje obszar wsparcia na poziomie 0,225 USD, który został zatwierdzony przez długi knot dolny w dniu 12 stycznia.

Jednak wskaźniki techniczne są niedźwiedzie. MACD prawie przekroczył ujemne terytorium, oscylator stochastyczny spada, a RSI spadł poniżej 70.

Niedźwiedzi krzyż stochastyczny i krzyż w MACD na ujemnym terytorium prawdopodobnie potwierdziłby, że trend jest niedźwiedzi.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Kryptowalutowy trader @IholdBitcoin stwierdził, że XLM prawdopodobnie wkrótce rozpocznie kolejny ruch w górę, jeśli wybije się z obecnego trójkąta symetrycznego.

Źródło: Twitter

Jednak XLM załamał się już z linii wsparcia powyższego trójkąta (przerywanej) od czasu tego tweeta.

XLM nadal jest notowany powyżej wsparcia zniesienia 0,5 Fib na poziomie 0,267 USD, więc pozostaje możliwość krótkoterminowego odbicia.

Niemniej jednak wydaje się, że długoterminowy trend jest niedźwiedzi.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal sugeruje, że XLM zakończył pierwszą falę długoterminowego impulsu zwyżkowego (pokazanego na biało), który rozpoczął się od marcowych dołków.

Analiza podfali (pomarańczowa) pokazuje, że jest to wiodąca przekątna, ponieważ podfala 4 weszła na terytorium podfali 1.

Jeśli jest poprawne, to cena rozpoczęła drugą falę korygującą, która może zakończyć się na poziomach zniesienia 0,382, 0,5 lub 0,618 Fib (odpowiednio 0,22, 0,19 i 0,15 USD).

Te dwa ostatnie poziomy są częściej osiągane w drugiej fali i są również horyzontalnymi poziomami wsparcia.

Wykres XLM dzięki Tradingview

Wniosek

Chociaż Stellar może odbić się w perspektywie krótkoterminowej, aby potwierdzić linię oporu w pobliżu 0,30 USD, to wydaje się, że jeszcze nie zakończył korekty.

Wybicie z linii oporu prawdopodobnie unieważniłoby tę możliwość i zasugerowałoby, że cena dalej pójdzie w górę.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj!

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Valdrin jest entuzjastą kryptowalut i traderem rynków finansowych. Po uzyskaniu tytułu magistra na kierunku Rynki Finansowe w Barcelona Graduate School of Economics rozpoczął pracę w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego w rodzinnym Kosowie. W 2019 roku postanowił skoncentrować się na kryptowalutach i tradingu w pełnym wymiarze godzin.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!