Stellar pomoże Ukrainie w pracach nad CBDC

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Stellar podpisał protokół ustaleń o współpracy z Ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

  • Firma pomoże Ukrainie w pracach nad ekosystemem wirtualnych walut oraz CBDC.

  • Tuż po ogłoszeniu cena natywnego tokena Stellar, czyli XLM gwałtownie wzrosła.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Popularny blockchainowy projekt Stellar podpisał protokół ustaleń o współpracy z Ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Stellar pomoże Ukrainie w zbadaniu oraz rozwoju wirtualnych walut oraz CBDC. Natywna kryptowaluta projektu w dzień po ogłoszeniu zareagowała ogromnym wzrostem.

Stellar pomoże Ukrainie w pracach nad CBDC

Fundacja Stellar Development (SDF) ogłosiła wczoraj podpisanie umowy z Ukrainą. Porozumienie pozwoli firmie współpracować z ukraińskim Ministerstwem Transformacji Cyfrowej nad “rozwojem nowoczesnej infrastruktury rynku aktywów wirtualnych” i wzmocnienia statusu kraju jako “innowacyjnego cyfrowego kraju na rynku finansowym w Europie Wschodniej”.

W oświadczeniu nakreślono kilka głównych celów partnerstwa. Oprócz pracy nad wirtualnymi aktywami na Ukrainie, Stellar będzie też “zapewniał wsparcie” dla projektów związanych z takimi walutami, pomoże wdrożyć i uregulować obieg stablecoinów oraz stworzyć cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Wiceminister ds. transformacji cyfrowej Oleksandr Bornyakov skomentował współpracę w następujący sposób:

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej pracuje nad stworzeniem środowiska prawnego dla rozwoju aktywów wirtualnych na Ukrainie.

Wierzymy, że nasza współpraca z Stellar Development Foundation przyczyni się do rozwoju branży aktywów wirtualnych i ich integracji z globalnym ekosystemem finansowym.

Wiceminister dodał też, że Ukraina zdecydowała się aktywnie uczestniczyć w tworzeniu CBDC, ponieważ inne kraje zaczęły już obejmować prowadzenie w tym wyścigu. W ten sposób kraj chce pokazać, że “zmierza w kierunku jednego z głównych trendów finansowych”.

Pierwsze rezultaty partnerstwa pomiędzy Ukrainą, a blockchainowym projektem mają pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

Cena XLM osiąga ogromne wzrosty

Natywna kryptowaluta Stellar, czyli XLM, zareagowała pozytywnie na wiadomości. Wczorajszy roller coaster na rynku spowodował, że token ten dotknął dna poniżej 0,13 dolarów. Jednak cena XLM gwałtownie odbiła w ciągu kilku godzin po ogłoszeniu partnerstwa z Ukrainą. Dzisiaj Stellar dotknął szczytu na poziomie 0,38 dolara. Oznacza to wzrost o niemal 300% i jednocześnie najwyższy odnotowany poziom od połowy grudnia 2020 roku. Ruchy cenowe spowodowały, że XLM odzyskał 9. pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej. Niewiele dzieli go już od Bitcoina Cash (BCH).

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o CBDC i postępach w różnych krajach, zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym artykułem na ten temat.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now