Staking Ethereum 2.0 generuje 3,2% za potwierdzanie transakcji

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Walidatorzy Ethereum 2.0 zarabiają roczne odsetki składane w wysokości 3,2%.

  • Aby uruchomić węzeł, użytkownicy muszą ulokować minimum 32 ETH.

  • Ethereum 2.0 wprowadziło przejście z walidacji Proof-of-Work do Proof-of-Stake.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Sieć Ethereum 2.0 Beacon Chain została uruchomiona w grudniu, a walidatorzy sieci zarabiają porządną sumę, zabezpieczając sieć. Ale czy to najlepsza oferta?

Jak dotąd znaczna część całkowitej podaży Ethereum jest zablokowana w umowie depozytowej.

Według Flipside Crypto, firmy zajmującej się analizą biznesową dla organizacji blockchain, walidatorzy zarabiają 0,002792 eteru dziennie. To około 1,69 USD według aktualnej ceny rynkowej.

Zgniatanie liczb

Aby zakwalifikować się do węzła walidatora i rozpocząć staking, użytkownik musi postawić 32 ETH w umowie depozytowej. Więc zakładając, że węzeł ma 32 ETH i otrzymuje 0,002792 eteru dziennie jako nagrodę, generuje 0,008725% dziennego zysku.

W ujęciu rocznym roczna stopa zwrotu wynosi około 3,2% dla każdego węzła (posiadającego minimum 32 ETH).

Celsius Network, platforma pożyczkowa łącząca pożyczki scentralizowane i zdecentralizowane, oferuje obecnie oprocentowanie na poziomie 5,5% rocznie na ETH. Platforma oferuje stawkę 7,21%, jeśli zgodzisz się na otrzymanie odsetek w jej natywnej kryptowalucie CEL.

Przy obecnym tempie, jeśli użytkownik pożyczy 32 ETH do Celsiusa, a nie zdeponuje w łańcuchu Ethereum 2.0, użytkownik teoretycznie zarobiłby dodatkowe 0,736 ETH o wartości 445 USD przy obecnej cenie Ether.

Ponadto użytkownicy Ethereum 2.0 nie będą mogli uzyskać dostępu do swoich postawionych środków, dopóki nie nastąpi druga faza migracji. Według Kosali Hemachandra, CEO MyEtherWallet może to zająć dodatkowe dwa lata.

Co to jest staking Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 to uruchomienie strukturalnie odmiennego łańcucha od oryginalnego protokołu. Pierwotnie Ethereum używał Proof-of-Work (PoW), podobnie jak Bitcoin, do weryfikacji transakcji.

Wraz z ETH 2.0 Ethereum przeszło na metodę weryfikacji Proof of Stake (PoS), która pozwala użytkownikom zabezpieczyć sieć bez zaawansowanego sprzętu komputerowego.

Poprzez PoW użytkownicy muszą poświęcić moc obliczeniową na weryfikację transakcji. W przypadku PoS użytkownicy muszą jedynie ulokować określoną ilość swojej waluty na platformie w celu walidacji, czyli potwierdzania transakcji, za co otrzymuje nagrody.

Użytkownicy, którzy fałszywie potwierdzą poprawność, zostaną ukarani. Ethereum 2.0 ma algorytm zabezpieczający sieć przed wymuszeniami oraz atakami. Zdarza się, że niechcący możesz podpaść algorytmowi, nawet bez żadnej wiedzy. Użytkownik może stracić część lub więcej swojej początkowej ulokowanej stawki. Eksperci Pro Ethereum twierdzą, że weryfikacja PoS jest krokiem we właściwym kierunku dla projektu i jego współzałożyciela Vitalika Buterina.

Ten nowy mechanizm weryfikacji ma na celu przyspieszenie transakcji i ostatecznie obniżenie ich ceny dla użytkownika końcowego.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Harrison jest analitykiem, reporterem i głównym specjalistą w BeInCrypto z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Harrison jest zaangażowany w przestrzeń kryptowalut od końca 2016 roku i jest pasjonatem technologii zdecentralizowanej księgi rachunkowej oraz jej potencjału.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now