StakeWise uruchamia staking Ethereum 2.0 w sieci głównej

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • StakeWise zamyka rundę finansowania w wysokości 2 milionów dolarów.

  • Pierwsi stakerzy otrzymają w airdropie tokeny SWISE.

  • Obecnie zablokowano w kontrakcie ETH na ponad 6,3 miliarda dolarów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Platforma do stakingu Ethereum, StakeWise, uruchomiła sieć główną po zamknięciu rundy finansowania w wysokości 2 milionów dolarów.

Zgodnie z zapowiedzią z 8 marca platforma skoncentrowana na Ethereum w końcu została udostępniona ogółowi społeczeństwa po przetestowaniu systemu przez pięć sieci testowych, 1400 użytkowników wersji beta i tysiące walidatorów.

Dodano, że runda finansowania w wysokości 2 milionów dolarów przyciągnęła wiele firm inwestycyjnych typu venture capital. Do akcji włączyły się znane nazwiska, w tym Greenfield One, Collider Ventures i Lionschain Capital.

StakeWise jest nastawiony na zapewnienie bezproblemowego stakowania każdemu posiadaczowi ETH i udostępnienie zarządzania protokołem nowym użytkownikom.

Airdrop dla pierwszych stakerów

„Kampania Early Adopters” będzie trwała przez pierwsze 25 000 ETH depozytów w puli StakeWise. Zapewni to roczny procentowy wzrost zysków i zapoczątkuje gospodarkę opartą na tokenach zarządzania.

Kampania wielopoziomowa rozda tokeny SWISE do stakerów Ethereum, łącznie z 2% całkowitej podaży. Odpowiada to 20 milionom tokenów, które zostaną rozprowadzone wśród wczesnych użytkowników za pośrednictwem tego mechanizmu. Około 9000 ETH jest obecnie zablokowanych i kwalifikuje się do airdropa na platformie.

StakeWise wydany we wrześniu 2020 roku jako sposób na tokenizację stakingu Ethereum. Robi to poprzez wydawanie tokenów reprezentujących ETH stakowanych na Beacon Chain. Posiadacze tokenów mogą je wymienić na ekwiwalent w ETH, gdy rozpocznie się Faza 2. W tym poście na blogu wyjaśniono zalety tokenizowanego stakingu:

Uważamy, że tokenizowane stakowanie jest bardziej eleganckim rozwiązaniem zapewniającym płynność stakingu przed fazą 2. Pozwala również na 1) skumulowanie zwrotu, 2) uzyskanie dodatkowych zwrotów, stając się dostawcą płynności w protokołach takich jak Uniswap lub Balancer, 3 ) wykorzystuje Twój udział jako zabezpieczenie pożyczki w protokołach takich jak Aave.

Binance oferuje również coś podobnego, wystawiając tokeny BETH użytkownikom, którzy wysłali ETH do stakingu za pośrednictwem giełdy. Te tokeny są wykorzystywane jako płynność w różnych zachętach Binance Launchpool.

Aktualizacja stakingu ETH 2.0

Staking Ethereum nadal nabiera tempa, co wskazuje na silne zaufanie do przyszłości sieci. Zgodnie z ETH 2.0 Launchpad w umowie depozytowej zablokowano łącznie 3,4 miliona ETH.

Stanowi to około 6,3 miliarda USD po cenach bieżących i około 3% całkowitej podaży ETH. Obecna rentowność stakowania wynosi 8,4% według dostępnych danych. Procent ten będzie nieco niższy dla tych, którzy korzystali z giełd lub usług stakingu.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now