Fei Protocol znajduję lukę w swoim systemie, stablecoin spada o 20%

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Protokół Fei znajduje luki w kodzie.

  • Mechanizm monetarny ma problemy.

  • FEI spada o 20% z pegu 1 USD.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Niecały tydzień po uruchomieniu kontrowersyjny Fei Protocol znalazł już lukę w swoim kodzie. Zespół wprowadził szybko poprawkę, ale nie przeszkodziło to stablecoinowi stracić 20% swojego pegu.

6 kwietnia Fei Labs oświadczyło, że załatało lukę znalezioną w obliczeniach motywacyjnych stablecoina wspieranego przez Ethereum.

Protokół oświadczył, że zamyka wszystkie nagrody w FEI, ale handel może być kontynuowany normalnie. Zespół wdrożył zabezpieczenia, aby zawiesić nadmierne nagrody przy zakupach FEI. Powinno to zabezpieczyć protokół, a także jego mechanizm kontrolowanej wartości protokołu (PCV).

Stablecoin podatny na niestabilność nadmiernych zabezpieczeń

Fei Protocol zakończył wydarzenie związane z genezą i airdropem tokenów zarządzania 4 kwietnia. Protokół w sumie wytworzył 1,3 miliarda tokenów FEI o ustalonej wartości. Śledził również depozyty o równoważnej kwocie na ETH od „grupy Genesis” wybranych osób posiadających dostęp do informacji i inwestorów.

Fei zaprojektował stablecoina z krzywą wiązania, aby zarządzać podażą i popytem w oparciu o poziomy zabezpieczenia. Wykorzystuje system „bezpośrednich zachęt”, aby karać wycofanie płynności w okresach presji sprzedaży. Ma to na celu utrzymanie tokena jak najbliżej pegu.

Zaskoczyło to wielu inwestorów, ponieważ musieliby przyjąć straty, wycofując swoje zabezpieczenie ETH lub wygenerowane tokeny rzekomo powiązane z dolarem. W tweecie z 7 kwietnia Fei Labs potwierdziło problem z zabezpieczeniem, który spowodował, że stablecoin spadł znacznie poniżej dolara.

„Protokół jest nadmiernie zabezpieczony
PCV nadal rośnie
Przewagowanie nadal będą występować bez dodatkowych nagród
Rynki wtórne i integracje są na dobrej drodze ”

PCV, lub Protocol Controlled Value, jest odpowiednikiem całkowitej wartości zablokowanej (TVL). Protokół jest jednak właścicielem zabezpieczenia, co sprawia, że ​​wycofanie się w określonych warunkach rynkowych jest nieopłacalne.

Model ten zasadniczo sprawia, że ​​protokół jest bardziej elastyczny do angażowania się w działania niezarobkowe. Mogą one być zgodne z bardziej podstawowymi celami, takimi jak utrzymanie stabilności pegu, o których mowa we wcześniejszym poście na blogu.

Aktualizacje cen FEI i TRIBE Fei Protocol

W chwili publikacji FEI spadło o 20% od celu i według CoinGecko kosztuje 0,80 USD.

Wydaje się, że jego eksperymentalna struktura monetarna napotkała poważne problemy w pierwszym tygodniu. Z tego powodu w przyszłości mogą pojawić się propozycje dotyczące zarządzania w celu rozwiązania tych problemów.

Wykres – coingecko.com

Token zarządzania protokołem TRIBE również się wycofał, spadając o 5,5% w ciągu dnia, osiągając 1,63 USD.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now