Square zainwestuje 10 mln dolarów w promocję czystej energii

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Square do 2030 roku ma zamiar zredukować emisję dwutlenku węgla do zera.

  • Firma przeznaczy 10 milionów dolarów na swoją inicjatywę Bitcoin Clean Energy Investment Initiative.

  • Jack Dorsey, powiedział, że wierzy, iż kiedyś górnictwo BTC będzie w pełni zasilane czystą energią.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe – Square, uruchomiła nową inicjatywę. Dzięki niej, do 2030 roku firma ma zamiar zredukować emisję dwutlenku węgla do zera.

W ramach planu, firma prowadzona przez Jacka Dorsey’a przeznaczy 10 milionów dolarów na swoją inicjatywę Bitcoin Clean Energy Investment Initiative. Jej celem jest finansowanie firm, które napędzają adopcję i badania nad wykorzystaniem zielonej energii w miningu.

Bitcoin jest często krytykowany za duże zużycie enerenergii elektrycznej. Duże zużycie prądu powoduje z kolei, że drogie staje się wydobycie. Wg badania z 2019 roku, kopanie bitcoina produkuje taką ilość dwutlenku węgla, co niektóre mniejsze kraje.

W miarę jak sektor miningu staje się coraz bardziej konkurencyjny, duże kopalnie, aby zmaksymalizować swoje zyski, przenoszą się do obszarów, które produkują nadwyżki energii.

Promowanie zielonej energii

Chociaż górnicy powoli zaczynają wykorzystywać zieloną energię do swoich działań, Square stara się przyspieszyć ten proces. Aby rozwijać inicjatywę, firma planuje reinwestować cały wygenerowany zysk z powrotem w projekt.

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Jack Dorsey, powiedział, że wierzy, iż kiedyś górnictwo BTC będzie w pełni zasilane czystą energią. W ten sposób ograniczy się emisję dwutlenku węgla oraz przyspieszy adopcję odnawialnych źródeł energii na całym świecie.

Firma Square ma nadzieję zmniejszyć swój wpływ na środowisko naturalne poprzez rozbudowę swojego systemu służącego do usuwania dwutlenku węgla. Ma on zostać uruchomiony na początku 2021 roku.

Jako firma finansowa, Square pozwala swoim klientom na dokonywanie płatności za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Square jest również firmą stojącą za CashApp, popularną aplikacją pozwalającą klientom na kupno i sprzedaż BTC.

W ostatnim czasie firma stała się również jedną z pierwszych spółek giełdowych, które przyjęły Bitcoina jako aktywo rezerwowe. Nie była to jednak żadna niespodzianka. Dorsey od zawsze był zwolennikiem najstarszej kryptowaluty. CEO firmy wielokrotnie wspominał, że Bitcoin ostatecznie stanie się “natywną walutą internetu”.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now