Dorsey: Square uruchomi platformę DeFi skupioną na Bitcoinie

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Square uruchomi platformę DeFi skoncentrowaną na Bitcoinach.

  • Cały projekt będzie otwarty, z kodem, pracami rozwojowymi i roadmapem dostępną publicznie.

  • Square pracuje również nad portfelem sprzętowym.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Square uruchomi platformę zdecentralizowanych finansów (DeFi), skoncentrowaną na Bitcoinach, jak twierdzi CEO Jack Dorsey. Platforma jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

SponsorowaneSponsorowane

CEO Twittera i współzałożyciel Square Jack Dorsey ogłosił za pośrednictwem Twittera, że platforma finansowa będzie uruchomieniem nowego biznesu zdecentralizowanych finansowów (DeFi), który będzie koncentrować się na Bitcoinie. Powiedział, że otwarta platforma deweloperska będzie miała “jedyny cel, aby ułatwić tworzenie nie-ustawowych, bez zezwolenia i zdecentralizowanych usług finansowych.”

Firma uczyni cały projekt otwartym, z kodem, pracami rozwojowymi i roadmapem, które będą dostępne publicznie. Dorsey dodał, że istnieją pewne pomysły dotyczące początkowych prymitywów platformy, choć wygląda na to, że pomysł jest wciąż w bardzo wczesnej fazie, ponieważ nie ma jeszcze nazwy. CEO zamieścił nawet konto meme jako konto biznesowe dla platformy.

SponsorowaneSponsorowane

Dorseyowi nie jest obcy rynek kryptowalut. Kilkukrotnie udzielał przychylnych uwag na temat tej klasy aktywów i uważa, że Bitcoin jest pieniądzem internetu. Oczywiście najbardziej znaczącym dowodem jest fakt, że Square zainwestował już ponad 200 milionów dolarów w BTC.

Jest o wiele za wcześnie, aby powiedzieć, czym może być ta platforma i, naturalnie, jaki wpływ może mieć na rynek. Jednak wejście na rynek DeFi, który pozostaje fundamentem rynku, mogłoby odsłonić rynek przed wieloma osobami, dla których usługi Square są intuicyjne.

Sektor DeFi pozostaje nieco niejasny dla tych, którzy mają niewielkie doświadczenie z tym rynkiem, choć zespoły pracują nad tym. Square umożliwił wielu nietechnicznym osobom rozpoczęcie inwestycji na rynku i być może uda im się osiągnąć podobny efekt w odniesieniu do DeFi.

Dorsey i Square podwajają się na Bitcoinie

Square radzi sobie wyjątkowo dobrze, odkąd zaczął oferować usługi Bitcoinowe. Usługa sprzedaży Bitcoinów stała się największym generatorem przychodów dla jego Cash App w zeszłym roku, a być może przejście do DeFi jest tylko naturalnym przedłużeniem tego popytu i sukcesu. Jest to tylko jedna z wielu powiązanych usług, nad którymi pracuje Square.

Firma ogłosiła również w zeszłym tygodniu, że pracuje nad portfelem sprzętowym, którego celem jest uczynienie posiadania Bitcoina bardziej mainstreamowym. Portfel ten będzie posiadał zoptymalizowane mechanizmy odzyskiwania środków, a także będzie całkowicie otwarty. Square uczyni również priorytetem w swoim rozwoju przyjazność dla urządzeń mobilnych.

Dorsey zauważył również zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe koszty wydobycia Bitcoinów i podjął kroki w celu wsparcia wykorzystania energii odnawialnej. Wierzy, że kryptowaluta będzie w końcu zasilana czystą energią, a Square zainwestował w tym celu miliony w fabrykę zasilaną energią słoneczną.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz