Square kupuje udziały za 300 mln USD w firmie Tidal należącej do Jay-Z

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Gigant e-płatności, Square, zgodził się na zakup pakietu kontrolnego w Tidal, firmie Jay-Z zajmującej się strumieniowaniem muzyki.

  • Zakup następuje wraz ze wzrastającym zainteresowaniem Square rynkiem kryptowalut.

  • Coraz więcej firm przetwarzających płatności wchodzi do krypto i tworzy konkurencję dla takich projektów, jak XRP i XLM.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Square Jacka Dorsey’ego kupuje większościowy pakiet w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki należącej do Jay-Z. Zakupom tym towarzyszy rosnące zainteresowanie firmy krypto-przestrzenią.

SponsorowaneSponsorowane

Dyskusja wokół Tidal

Square ogłosiło wczoraj zgodę na zakup większościowego pakietu muzycznego usługi Tidal za 297 milionów dolarów.

Tidal, należący do słynnego rapera Jay-Z, zapewnia, że jego udziałowcy (w tym Beyonce, Madonna i Rihanna) będą nadal posiadać części firmy wewnątrz Square.

SponsorowaneSponsorowane

Square, który obsługuje aplikację do płatności gotówkowych, jest aplikacją płatniczą stworzoną przez twórcę Twittera Jacka Dorsey’ego, który powiedział o przejęciu:

Widzimy realny znaczenie w postrzeganiu artystów jako przedsiębiorców, prezesów ich własnego biznesu, a nie tylko największych muzyków na świecie.

Wiadomość ta wywołała dużą dyskusję w świecie przejęć, a niektórzy kwestionują intencje współpracy usługi płatności z usługą przesyłania strumieniowego.

Dorsey w odpowiedzi na te zarzuty przeniósł się do Twittera:

Sprowadza się to do prostego pomysłu: znalezienia nowych sposobów dla artystów na wspieranie ich pracy. Na takich przecięciach pojawiają się nowe idee i wierzymy, że między muzyką a ekonomią istnieje coś fascynującego.

PayPal, Visa, Square?

Chociaż może się to wydawać dziwnym posunięciem dla firmy płatniczej, pozostałe niedawne zakupy Square są bardziej odpowiednie.

W sumie Square wydało ponad 220 milionów dolarów na zakup Bitcoina (BTC) w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, zaczynając od zakupu za 50 milionów dolarów (4709 BTC) w październiku.

Zakup ten został zainspirowany głębokim przekonaniem Square, że według nich główna kryptowaluta jest „instrumentem wzmocnienia gospodarczego”.

W istocie, przestrzeń kryptowalut, według Square, zapewni osobom z określonej grupy demograficznej środki do istotnego udziału w globalnym systemie monetarnym. Główny dyrektor finansowy w Square, Amrita Ahuja powiedział:

Uważamy, że Bitcoin może w przyszłości stać się bardzo powszechną walutą.

Co więcej, Square nie jest jedynym gigantem płatniczym, który wkroczył w przestrzeń kryptowalut.

Pod koniec ubiegłego roku PayPal wywołał sensację, gdy ogłosił, że jego użytkownicy będą mogli wymieniać kryptowaluty na platformie. Wkrótce potem wolumen kryptowalut PayPal wzrósł do 242 milionów dolarów w mniej niż 24 godziny.

Co więcej, konkurencja PayPal i Square, czyli Visa, niedawno ogłosiły plany pomocy bankom we wdrażaniu płatności i usług handlowych w oparciu o Bitcoin (BTC).

Konkurencja dla XRP i XLM

Apetyt tradycyjnych instytucji finansowych (TradFi) na kryptowaluty jest bardzo duży. Ciekawie będzie zobaczyć, co to oznacza dla systemów płatności wywodzących się ze świata krypto.

Ripple (XRP) i Stellar Lumens (XLM) muszą teraz konkurować z niektórymi z największych i najlepiej zaopatrzonych firm na świecie. Jest możliwe, że to właśnie te ogromne firmy będą stanowić punkt dostępu do przestrzeni krypto dla ogółu społeczeństwa.

Co więcej, w obliczu kwestii prawnych XRP, to właśnie firmy TradFi mogą znaleźć przestrzeń na rozwój w obszarze płatności kryptograficznych.

Niemniej jednak przestrzeń kryptowalut z zadowoleniem przyjmuje zarówno konkurencję, jak i eksperymenty. Po osiągnięciu właściwej równowagi oba prowadzą do pozytywnego rozwoju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Emmanuel zainteresował się przestrzenią kryptowalut w 2013 roku jako broker. Jest krypto-entuzjastą, przedsiębiorcą i inwestorem, który zbudował i prowadził kilka projektów i społeczności w branży. Jest prezesem i współzałożycielem Provence Intelligence, butikowej firmy konsultingowej zajmującej się kryptowalutami, której celem jest wypełnienie luki między kryptowalutami i przestrzenią DLT a tradycyjnym światem. Jego zainteresowania obejmują DeFi, nie-blockchainowe DLT i przestrzeń syntetycznych produktów pochodnych.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz