Square kupuje Bitcoina za 170 milionów USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Square kupiło Bitcoina o wartości 170 milionów USD.

  • W oświadczeniu finansowym za czwarty kwartał 2020 roku firma podała, że kupiła około 3318 BTC.

  • Jest to zwiększenie ekspozycji na rynek krypto do 5% portfela firmy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Firma Square ogłosiła wczoraj zakup Bitcoinów o wartości 170 milionów USD. Zwiększenie ekspozycji na największą kryptowalutę zostało ujawnione w sprawozdaniu finansowym za czwarty kwartał ubiegłego roku.

Square kupuje 3318 BTC

Amerykańska firma Square opublikowała wczoraj oświadczenie finansowe za czwarty kwartał 2020 roku. Czytamy w nim m.in., że kupiła ona około 3318 Bitcoinów za łączną kwotę 170 milionów USD.

Uwzględniając zakupy Bitcoina za 50 mln USD w październiku ubiegłego roku, rozszerza to łączną ekspozycję Square do 4709 BTC. Co więcej, firma potwierdziła, że aktualnie Bitcoin stanowi około 5% całości jej rezerw gotówkowych.

Jack Dorsey, CEO Square i Twittera, jest zwolennikiem utrzymywania rezerw w walucie cyfrowej. W uzasadnieniu rozszerzenia zasobów Bitcoina do 4709 monet Square pisze:

Zgodnie z celem firmy Square uważa, że kryptowaluty są instrumentem wzmocnienia ekonomicznego, umożliwiającym osobom fizycznym uczestnictwo w globalnym systemie walutowym i zabezpieczenie własnej przyszłości finansowej.

Bitcoin spada, adopcja trwa

Od poniedziałku, 22 lutego obserwujemy trwającą korektę na rynku kryptowalut. W trakcie niespełna 48 godzin Bitcoin odnotował 23% spadek od ATH na 58 300 USD do wsparcia na 44 900 USD.

Ponadto wydaje się, że BTC znajduje się aktualnie w czwartej fali korygującej. Prawdopodobnymi obszarami jej zakończenia są bieżące wsparcie w okolicach 45 000 USD lub poprzednie ATH w obszarze 42 000 USD.

Jednak jak się okazuje krótkoterminowa korekta nie zmniejsza zainteresowania instytucjonalnego i nie przerywa fali pozytywnych wiadomości płynących z rynku. Wielkie firmy coraz bardziej skłaniają się do alokacji części swoich rezerw w Bitcoinie.

Zwiększająca się powszechność tego trendu wydaje się mieć przynajmniej 3 ważne przyczyny:

Wiele wskaźników analizy technicznej i on-chain wskazują na dużą wagę krótkoterminowej korekty dla utrzymania stabilnej struktury trwającego rynku byka. Jest to też okazja do ponownego zajęcia pozycji na rynku dla silnych rąk oraz do panicznej sprzedaży dla tych słabych. Instytucje wydają się to dobrze wykorzystywać.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now