Spotify rozważa wprowadzenie płatności krypto

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Firma Spotify opublikowała ofertę pracy na stanowisko dyrektora pomocniczego ds. strategii płatności i innowacji

  • Celem jest realizacja planu firmy, czyli "stworzenia nowych możliwości monetyzacji" dla twórców muzyki.

  • Spotify w swojej strategii płatniczej zamierza zaszczepić wszystkie najnowsze trendy fintech, w tym kryptowaluty.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Wygląda na to, że Spotify jest kolejną ogromną firmą, która chce uczestniczyć w finansowej rewolucji. Szwedzki gigant streamingu muzyki opublikował ofertę pracy na stanowisko “Associate Director” w dziale ds. strategii płatności i innowacji. Wybrany kandydat będzie odgrywał ważną rolę w “kierowaniu płatnościami firmy” za pomocą kryptowalut.

Spotify poszukuje dyrektora pomocniczego dla swojego zespołu ds. strategii płatności i innowacji. Wybrana osoba będzie miała realny wpływ na integrację płatności w kryptowaluach. W opisie ogłoszenia możemy przeczytać:

Szukamy teraz wybitnego dyrektora pomocniczego, który dołączy do naszego zespołu ds. strategii płatności i innowacji. Stanowisko to będzie podlegało dyrektorowi ds. strategii płatności i innowacji oraz odegra kluczową rolę w definiowaniu i wdrażaniu strategii płatności Spotify, a także w prowadzeniu działalności Spotify w ramach projektu Libra stablecoin i szerszej przestrzeni zasobów cyfrowych i kryptowalut.

Celem jest realizacja planu firmy, czyli “stworzenia nowych możliwości monetyzacji” dla twórców muzyki. Ponadto, Spotify chce, by jej platforma stała się dostępna dla większej liczby potencjalnych użytkowników.

Spotify w swojej strategii płatniczej zamierza zaszczepić wszystkie najnowsze trendy fintech, w tym kryptowaluty. Dzięki temu do streamingowej platformy będą mieli dostęp użytkownicy ze wszystkich grup społecznych.

Jednym z wyznaczonych zadań nowego dyrektora ds. strategii płatności powiązanych byłoby kierowanie “działaniami Spotify wraz z Libra Association”. Takie obowiązki wynikają z trwającego obecnie sojuszu firmy z projektem Facebooka.

Firma stara się wykorzystać wszystkie aspekty blockchaina i kryptowalut. To znaczy, że interesują ją także stablecoiny i cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC). Ma to usprawnić jej przejście na najbardziej zaawansowane metody płatności dostępne w finansach.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now