Spalone dzieło Banksy’ego sprzedane w postaci NFT za ponad 380 tys. USD

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dzieło Banksy'ego w postaci NFT sprzedało się za ponad 380 tys. dolarów.

  • Osoby, które ztokenizowały dzieło, najpierw spaliły jego fizyczną wersję.

  • NFT to szybko rozwijający się trend, do którego dołączają artyści.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Spalone ostatnio działo Banksy’ego osiągnęło na aukcji sześciocyfrową kwotę. Przełomowy NFT został wczoraj sprzedany za ponad 380 000 dolarów.

Spalone dzieło Banksy’ego ztokenizowane

NFT dzieła Banksy’ego pt. “Morons” sprzedało się za 228,69 ETH, warte w momencie zakupu około 382 000 USD. Oryginalne dzieło sztuki zostało nabyte przez grupę entuzjastów kryptowalut i spalone. Celem było jego ztokenizowanie jako NFT. Wg gospodarza wideo, na którym palone jest działo, entuzjaści mieli nadzieję “zainspirować artystów i zbadać nowe medium twórczej ekspresji”.

Oferent posługujący się pseudonimem GALAXY kupił NFT wczoraj po południu na rynku NFT OpenSea. Cyfrowa praca przedstawia płótno z napisem “Nie mogę uwierzyć, że wy, kretyni, kupujecie to gówno”. Banksy stworzył to dzieło w 2006 roku, a wydruki były początkowo sprzedawane po 500 dolarów za sztukę. Edycja z 2007 roku sprzedała się w zeszłym roku na aukcji Sotheby za 84 494 USD.

Dzieło zostało nabyte przez członków Injective Protocol i SuperFarm, którzy zapłacili za nie około 100 000 dolarów. Do dzieła dołączony był certyfikat autentyczności od Pest Control, oficjalnego autoryzatora Banksy’ego. Jest to pierwszy raz, kiedy autentyczna praca Banksy’ego pojawiła się na blockchainie w postaci NFT.

Poprzez tokenizację “Morons” na Ethereum, grupa miała nadzieję zwrócić uwagę na to, że sztuka może żyć dalej, nawet po zniszczeniu fizycznej kopii. GALAXY jest teraz potwierdzonym właścicielem dzieła, a zapis o jego zakupie jest niezmienny. Oznacza to, że nikt inny nie będzie mógł rościć sobie prawa do jego własności, dopóki GALAXY nie zdecyduje się na jego sprzedaż.

NFT i sztuka

W ostatnim czasie ma miejsce boom na NFT, a ztokenizowane dzieło Banksy’ego to tylko kropla w oceanie. Do rozwijającego się trendu dołączyło też kilku innych znanych muzyków i artystów.

Gwiazda EDM Steve Aoki wydał w weekend swoją pierwszą kolekcję na Nifty Gateway. Udało mu się ją sprzedać za około 3,4 miliona dolarów. W zeszłym tygodniu, 3LAU uzyskał rekordową sumę 11,7 miliona dolarów z tokenizacji swojego albumu “Ultraviolet”. Swój album w postaci NFT wydał też zespół Kings of Leon. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę mediów głównego nurtu i świata muzyki.

Prawdopodobnie największym wydarzeniem NFT do tej pory jest sprzedaż kolekcji “The First 5,000 Days” od Beeple’a. Dzieło cyfrowego artysty jest wystawione na licytacji, która już teraz opiewa na kwotę 3,75 mln USD. Aukcja kończy się w ten czwartek.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now