Spadki BTC, złoto szybuje pośród wiadomości o diagnozie Trumpa COVID-19

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W piątek prezydent Trump ogłosił, że on i jego żona zostali zdiagnozowani na Covid-19.

  • Ta wiadomość, w połączeniu z zarzutami przeciwko BitMEX, spowodowała gwałtowny spadek ceny Bitcoina.

  • W tym samym czasie złoto rośnie, udowadniając przede wszystkim, że te dwa aktywa nie są skorelowane.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Bitcoina spadła wkrótce po tym, jak prezydent USA Donald Trump ogłosił na Twitterze, że on i jego żona uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Sponsorowane

Sponsorowane

W tweecie opublikowanym 2 października we wczesnych godzinach Trump ogłosił, że on i pierwsza dama Melania Trump mieli pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Tweet wskazywał, że para rozpocznie 14-dniowy proces kwarantanny „natychmiast”.

Odpowiedź rynku Bitcoin i złota

Krótko po tym, jak pojawiły się wiadomości, światowe giełdy zareagowały gwałtownym spadkiem, a rynki kryptowalut wydają się podążać podobną ścieżką. Ze swojej strony Bitcoin stracił prawie 200 dolarów od czasu ogłoszenia.

Sponsorowane

Sponsorowane
BTC/USD TradingView

Kolejna zmiana ceny nadciąga po spadku napędzanym wiadomością, że urzędnicy amerykańscy oskarżyli właściciela BitMEX, Arthura Hayesa i innych kierowników o to, że giełda kryptowalut naruszyła przepisy dotyczące KYC (know-your-customer) i handlu instrumentami pochodnymi. Podsumowując, Bitcoin spadł o ponad 4% w ciągu ostatnich 24 godzin

Tymczasem złoto pompuje. Ceny metali szlachetnych wzrosły z dnia na dzień o ponad jeden procent, osiągając rekordowy poziom 1909 USD za uncję. Te zmiany skłoniły więcej niż kilku traderów do zwrócenia uwagi na przeciwstawne trendy. Jeden z nich napisał na Twitterze: „Myślę, że raz na zawsze wszyscy możemy się zgodzić, że BTC nie jest skorelowane ze złotem i jest skorelowane z akcjami, bez cięcia i zmiany kiedy tylko pasuje to do naszego nastawienia, tak jak jest teraz”.

Efekt falowania

Wiadomość dotknęła rynki na całym świecie – australijski ASX spadł o 1,35%, a kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o około 2%.

W tym samym okresie Ethereum stracił około 5%, spadając do 338 USD. Ale wśród kryptowalut najmocniej ucierpiały tokeny DeFi, YFI, SNX, BAND, SUSHI i COMP spadając o ponad 10%.

Chociaż może to być nic więcej niż mały impuls na radarze, więcej niż kilku komentatorów rozpoznało potencjalne znaczenie dla Bitcoina. Jak ujął to analityk kryptowalut Joseph Young, „zarzuty BitMEX i kontrakty Trumpa z COVID-19 nie mogły nawet na krótko sprowadzić Bitcoina poniżej poziomu 10 000 USD. Odporność Bitcoina w tym cyklu jest imponująca.”

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Opinia ekipy BeInCrypto w jednym tekście.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz