Spadek przestępczości kryptograficznej 2020, wzrost przestępczości DeFi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Firma ochroniarska CipherTrace powiedziała, że przestępczość kryptograficzna zmniejszyła się w 2020 roku.

  • Wzrosła jednak ilość przestępstw w dynamicznie rozwijającym się sektorze DeFi.

  • Zmniejszenie przestępczości wynika głównie z lepszej polityki bezpieczeństwa w firmach.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

CipherTrace przeanalizowała przestępczość kryptograficzną w 2020r. firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain stwierdziła, że ​​ogólna przestępczość kryptograficzna spadła, podczas gdy przestępczość w zakresie finansów zdecentralizowanych (DeFi) wzrosła.

Przestępczość zdecentralizowana

Podczas gdy przestępczość zagraża kryptowalutom i projektom blockchain, na końcu tunelu jest trochę światła. Według firmy zajmującej się bezpieczeństwem CipherTrace, kradzieże, włamania i oszustwa spadły w 2020 roku do 1,8 miliarda dolarów. Jednak przestępczość w sektorze DeFi wzrosła.

Kwota 1,8 miliarda dolarów stanowi mniej niż połowę z 4,5 miliarda dolarów przestępstw kryptograficznych w 2019 roku. Chociaż wydaje się to znaczące, 1,8 miliarda dolarów reprezentuje tylko pierwsze dziesięć miesięcy roku i można wykryć jeszcze więcej przestępstw do jego zakończenia.

Koc bezpieczeństwa

Według Dave’a Jevansa, CEO CipherTrace, giełdy i inne firmy kryptograficzne podniosły swoje bezpieczeństwo. Przyczyną spadku nie jest brak przestępców. Raczej firmy posłuchały słów ekspertów ds. bezpieczeństwa, powiedział Jevans Reuterowi.

Władze zwróciły się ostatnio do CipherTrace o bezpieczeństwo. We wrześniu firma twierdziła, że ​​stworzyła sposób śledzenia transakcji Monero dla rządu USA.

Oprócz oszustw i kradzieży, CipherTrace poinformowała, że ​​rynki Dark Web wciąż rosną.

Rozpad przestępstw kryptograficznych

Podczas gdy 1,8 miliarda dolarów stanowi ogólnie przestępczość kryptograficzną, wartość różnych sektorów i rodzajów przestępstw ulega wahaniom. Na przykład straty i kradzieże (z wyłączeniem oszustw) wzrosły do ​​468 milionów dolarów do listopada. Oznacza to wzrost o 30% w porównaniu z 361 mln USD w 2019 roku.

Gorący temat DeFi nadal odgrywa coraz większą rolę. Około 98 milionów dolarów strat i kradzieży pochodziło z platform Defi. DeFi eksplodowało w 2020 roku, a 12,6 miliardów dolarów zablokowanych w pożyczkach, według DeFi Pulse. To wzrost z zaledwie 4 miliardów dolarów w sierpniu.

Najpopularniejsze platformy DeFi działają z otwartymi inteligentnymi kontraktami, co pozwala każdemu na audyt kodu i zapewnienie bezpieczeństwa swoich środków. Ponieważ platformy te są automatyczne i pozbawione zaufanej strony trzeciej, użytkownicy czują się na nich bezpiecznie. Jednak CipherTrace powiedział, że przestępcy wykorzystują tę postawę.

CipherTrace uważa, że ​​wzrost popularności DeFi przyciągnął hakerów do tego sektora. Jevans powiedział, że wiele produktów DeFi zostało wprowadzone bez odpowiedniej weryfikacji bezpieczeństwa. W rezultacie przestępcy i oszuści znajdują słabości w kodzie lub po prostu wykorzystują naiwnych użytkowników.

Podobnie większość protokołów DeFi nie ma weryfikacji klienta ani procesów poznaj swojego klienta (KYC). Dlatego w przypadku oszustwa nie ma zgodności z przepisami ani nadzoru. Jevans powiedział, że dzięki temu DeFi jest „przystanią” dla przestępców.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

The opinion of BeInCrypto staff in a single voice.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now