S&P wprowadza cyfrowe indeksy rynkowe oparte na Bitcoinie i Ethereum

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • S&P Dow Jones Indices uruchomił trzy indeksy oparte na kryptowalutach.

  • Należą do nich indeks S&P Bitcoin, indeks S&P Ethereum oraz indeks kryptowalut S&P MegaCap.

  • Narzędzia mają pomóc inwestorom „uzyskać dostęp do tej nowej, napędzanej technologią klasy aktywów i przetestować ją”.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

S&P Dow Jones Indices uruchomił trzy indeksy oparte na kryptowalutach, indeksy rynku cyfrowego S&P.

SponsorowaneSponsorowane

Po pierwsze, indeks S&P Bitcoin Index (SPBTC) naturalnie opiera się na wynikach Bitcoina (BTC). Po drugie, indeks S&P Ethereum (SPETH) jest oparty na Ethereum (ETH). Tymczasem indeks S&P Cryptocurrency MegaCap Index (SPCMC) śledzi wyniki zarówno BTC, jak i ETH. Jednak jest również ważony dodatkowo kapitalizacją rynkową.

Celem indeksów kryptograficznych jest śledzenie wydajności aktywów kryptograficznych. W szczególności te notowane na dobrze znanych i przejrzystych giełdach. Są to takie, które spełniają kryteria minimalnej płynności i kapitalizacji rynkowej. Deklarowanym celem indeksów, według S&P DJ, jest „zapewnienie przejrzystości na wschodzącym rynku kryptowalut”.

SponsorowaneSponsorowane

Wiodący na świecie dostawca indeksów zapowiedział wcześniej, że uruchomi indeksy kryptowalut pod koniec 2021 roku. Powiedział również, że jeszcze w tym roku indeksy będą zawierały dodatkowe monety i szersze indeksy. Oprócz dużych limitów i szerokich benchmarków rynkowych, docelowo obejmie to do 550 aktywów cyfrowych.

Uzasadnienie dla indeksów rynku cyfrowego

Wraz ze wzrostem inwestycji w kryptowaluty inwestorzy instytucjonalni odczuwali rosnącą potrzebę dostarczania swoim klientom narzędzi, których potrzebują, „aby uzyskać dostęp i ocenić tę wschodzącą, opartą na technologii klasę aktywów”. Wprowadzając indeksy rynku cyfrowego, S&P DJI chce złagodzić niektóre ryzyka związane z niestabilnym rynkiem.

Tradycyjne rynki finansowe i aktywa cyfrowe nie wykluczają się już wzajemnie.

– powiedział Peter Roffman, globalny dyrektor ds. Innowacji i strategii w S&P Dow Jones Indices.

W miarę jak kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, inwestorzy mają teraz dostęp do wiarygodnych i przejrzystych wzorców popartych instytucjonalnymi danymi cenowymi o jakości.

Dane z Lukki

Aby określić poprawność wyceny aktywów kryptograficznych, Lukka dostarcza dane używane do indeksów. Ta firma z siedzibą w Nowym Jorku jest dostawcą oprogramowania kryptograficznego, księgowości i danych. W szczególności dane pochodzą z jej produktów Lukka Reference Data i Lukka Prime. Ten ostatni bierze dane zamknięcia ceny o 4:00 czasu wschodniego do obliczenia indeksu.

Zgodnie z zapowiedzią Lukka jest dostawcą usług danych kryptograficznych dla instytucji. Należą do nich administratorzy funduszy i audytorzy funduszy, którzy obsługują ponad 160 aktywnych funduszy kryptograficznych. Inwestorami firmy są S&P Global, inwestor miliarder George Soros i doradca księgowy CPA.com.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Nick jest profesorem umiejętności komunikacji ustnej i specjalistą w dziedzinie nauki o danych w Budapeszcie na Węgrzech. Posiada tytuł magistra w dziedzinie analityki biznesowej. Jest stosunkowo spóźniony w dziedzinie kryptowalut i technologii blockchain, ale intryguje go ich potencjalne wykorzystanie gospodarcze i polityczne. Najlepiej można go opisać jako optymistycznego środkowo-lewicowego sceptyka.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz