Soulja Boy dołącza do celebrytów NFT, sprzedaje pięć tweetów w trzy godziny

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Raper Soulja Boy sprzedał 5 tweetów związanych z kryptowalutami jako NFT.

  • Jeden z tweetów po prostu stwierdza, że był pierwszym raperem, który sprzedał NFT, odnosząc się do sprzedaży dzieł sztuki w styczniu 2021 roku.

  • Sprzedaż ma miejsce kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, złożył ofertę 2,5 miliona dolarów za pierwszy w historii tweet platformy.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Amerykański raper Soulja Boy sprzedał asortyment swoich tweetów jako NFT, zarabiając przy tym kilka tysięcy dolarów.

Amerykański raper i autor tekstów, Soulja Boy, twierdzi, że został pierwszym raperem na świecie, który sprzedał swoje tweety jako NFT.

7 marca raper zapytał swoich obserwujących na Twitterze, jak mógłby sprzedawać swoje tweety – przypuszczalnie jako NFT.

Soulja Boy po raz pierwszy sprzedaje NFT

Zaledwie kilka godzin później sprzedał podpisaną kopię tego tweeta za oszałamiające 1288 dolarów. Podpisana reprezentacja cyfrowa żyje teraz w blockchainie Ethereum i jest w posiadaniu tego, kto zapłacił Soulja Boy 0.07475 ETH.

NFT, czyli niewymienialne tokeny, szturmem podbiły scenę kryptowalut w ciągu ostatnich kilku tygodni. Warto jednak zauważyć, że koncepcja ta istnieje już od kilku lat.

W 2017 roku CryptoKitties sprzedało przedmioty kolekcjonerskie warte prawie pół miliona dolarów u szczytu popularności. Transakcje związane z handlem przedmiotami kolekcjonerskimi o tematyce kotów były tak obfite, że zagroziły całej sieci Ethereum.

Po krótkiej przerwie między 2017 a 2020 rokiem wydaje się, że NFT wróciły z pełną mocą. Tym razem zwróciły one uwagę znacznie większych sił rynkowych. Pojedyncze dzieła sztuki są obecnie sprzedawane za miliony dolarów.

Pomimo rodzącego się charakteru branży NFT, 100 najlepszych twórców łącznie sprzedało sztukę cyfrową o wartości szacowanej na 188 milionów dolarów.

Sprzedawanie tweetów na Ethereum

Ogłoszenie rapera pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, wystawił na sprzedaż swój pierwszy w historii tweet. Legendarny tweet, zawierający tylko tekst „dopiero zakładam twttr”, został opublikowany w marcu 2006. Zaciekła wojna licytacyjna rozpoczęła się o tweet niemal natychmiast. Kilka dni później ostateczna oferta wynosi oszałamiającą kwotę 2,5 miliona dolarów.

Soulja Boy sprzedał dokładnie pięć tweetów jako NFT w momencie publikacji, zgadzając się na oferty tak niskie, jak 0,0029 ETH lub 5 USD w jednym przypadku. Jego najnowszy tweet na NFT brzmi po prostu: „Byłem pierwszym raperem, który wydał NFT”. Został sprzedany za 200 dolarów.

Platforma NFT Valuables wyjaśnia na swojej stronie internetowej, że tylko autor tweeta może zdecydować się na unieśmiertelnienie jego treści w łańcuchu bloków. Jeśli wyrazi zgodę, licytant, który zaoferował najwyższą cenę, otrzyma cyfrowy certyfikat tweeta. Ten certyfikat jest unikalny, ponieważ musi być podpisany kryptograficznie kluczem prywatnym autora.

Pociąg hype’u

19 stycznia 2021 roku zapytał swoich obserwujących o opinie na temat „najlepszego sposobu” kupowania kryptowaluty. Kilka dni później raper potwierdził swój pierwszy zakup w kolejnym tweecie.

Kilka dni po pierwszym zetknięciu się z kryptowalutą Soulja Boy wydawał się być przyciągany do krajobrazu NFT. Amerykański raper upamiętnił swoje wejście do cyfrowego świata kolekcjonerskiego, tworząc NFT pod koniec stycznia 2021 roku. Nazwany na cześć swojego pierwszego komercyjnego hitu „Crank That”, NFT był wyceniany na 5 ETH (obecnie koło 8 000 USD).

Soulja Boy to tylko jednen z wielu celebrytów, którzy chcą teraz tworzyć i sprzedawać własne NFT. Steve Aoki, Lindsay Lohan i Mark Cuban również są zainteresowani cyfrową modą kolekcjonerską.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Rahul Nambiampurath is an India-based Digital Marketer who got attracted to Bitcoin and the blockchain in 2014. Ever since, he's been an active member of the community. He has a Masters degree in Finance. <a href="mailto:editorinchief@beincrypto.com">Email me!</a>

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now