Cena Solana (SOL) szybuje po uruchomieniu zdecentralizowanej giełdy Raydium

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Raydium oferuje szybkie i tanie wymiany DeFi.

  • Do migracji zwrócono się do SushiSwap.

  • Ceny SOL i SRM osiągnęły rekordy wszech czasów.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Rywalizujący z Ethereum blockchain Solana nabiera rozpędu dzięki nowym partnerstwom i niedawnej premierze zautomatyzowanego animatora rynku Raydium.

Solana to blockchain o dużej przepustowości, działający jako alternatywa dla Ethereum. Jest bardziej zorientowany instytucjonalnie i napędza Serum, giełdę instrumentów pochodnych dla doświadczonych traderów, dzieło założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda (SBF).

W „aktualizacji ekosystemu” zespół stojący za Solaną ujawnił, co napędza rozwój sieci. Wiele z nich pochodzi z niedawnego uruchomienia szybkiego, taniego, zautomatyzowanego animatora rynku o nazwie Raydium.

Ujawniono Rapid Raydium

Solana przyciągnęła ostatnio kilka projektów i partnerów, takich jak The Graph. Od samego początku giełda Serum wyniosła ponad miliard dolarów.

Ale najnowszym dużym katalizatorem dla sieci jest Raydium, które zostało uruchomione 21 lutego jako zdecentralizowana giełda oparta na Solanie. W wątku wprowadzającym projekt 22 lutego SBF wyjaśnił potrzebę innego zautomatyzowanego animatora rynku w branży, która rozrasta się jak grzyby po deszczu.

SBF przyznało, że w przypadku zwykłych AMM istnieje pewien poziom kompozycyjności, ponieważ wszystkie znajdują się w warstwie 1 i działają nieco niezależnie:

W tej chwili, jeśli ktoś kupi ETH/USDT na Sushi, nie może też uzyskać płynności Uni! Cały sens DeFi polega na tym, że nie musimy mieć 1000 zupełnie niepowiązanych protokołów, które nie mogą niczego udostępniać. LP nie mogą dzielić się przepływem zamówień, a przyjmujący nie mogą dzielić się płynnością.

Dodał, że istnieje zapotrzebowanie na instrument finansowy, który może agregować płynność z różnych źródeł razem. Umożliwiłoby to uczestnikom dostęp do wszystkich ofert jednocześnie, a być może nawet posiadanie silnika dopasowanego do twórców i dostawców.

Wydaje się, że nowo uruchomiona platforma wzbudza zainteresowanie już jako ostatnia propozycja dla SushiSwap o nazwie kodowej „Bonsai”, która starała się zintegrować DEX i ekosystem z Solaną, aby złagodzić wysokie opłaty w sieci Ethereum.

SOL i SRM osiągają rekordy wszech czasów

Dynamika spowodowała, że 24 lutego cena natywnego tokena Solany osiągnęła rekord wszech czasów 16,32 USD. Ten ruch podbił cenę SOL o 40% w tydzień, podczas gdy większość innych aktywów kryptograficznych wciąż znajduje się w odwrocie.

Token oparty na platformie blockchain wzrósł o 262% od otwarcia w lutym i wzrósł o ponad 920% od początku roku.

Token SRM Serum również radził sobie dobrze z 60% tygodniowym wzrostem, osiągając własny szczyt w wysokości 7,44 USD przed niewielkim cofnięciem. Oba należą do dzisiejszych najlepiej działających zasobów kryptograficznych.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Martin pisze o cyberbezpieczeństwie i informatyce od dwóch dekad. Ma wcześniejsze doświadczenie w tradingu oraz aktywnie zajmuje się branżą blockchain i kryptowalut od 2017 roku.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now