Solana spada o 10% po przedłużającej się przerwie w działaniu sieci

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • W dniu 14 września 2021 r. w sieci Solana wystąpiła przerywana stabilność.

  • Wolumen transakcji i aktywność botów w sieci Solana spowodowały problem z zużyciem pamięci, który wymagał restartu sieci.

  • To spowodowało, że w piątek 17 września cena SOL gwałtownie spadła.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Cena Solany (SOL) w piątek, 17 września 2021 r., spadła o 10% do 135,25 USD, po niedawnym rajdzie i osiągnięciu ATH w dniu 9 września, z powodu problemów ze stabilnością sieci wśród zalewu transakcji.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wartość rynkowa Solana spada

W ostatnim tygodniu wyzwań technicznych dla inżynierów Solana, cena SOL spadła do 135,25 USD w piątek, 17 września 2021 roku. Przepustowość transakcji osiągnęła szczyt 400000 transakcji na sekundę, co spowodowało, że sieć zaczęła rozwidlać się. To spowodowało zwiększone zużycie pamięci i niektóre węzły zostały wyłączone. Był to podobno błąd warstwy 1, który występował przez około 17 godzin. Sieć została pomyślnie zrestartowana przez inżynierów i wszystkie węzły są z powrotem online, począwszy od 16 września 2021 roku. Solana powiedziała, że będzie kontynuować wdrażanie poprawek i obiecała przedstawić szczegółowy raport na temat awarii w nadchodzących tygodniach.

Straty wypadają blado w porównaniu z zyskami z 2021 r.

Spadek ceny SOL od czasu awarii sieci Solana spowodował wzrost cen Ethereum o 4%. Jednak SOL w 2021 roku wypadł znacznie lepiej pod względem zysków. Odnotował około 7800% zysku, w porównaniu do 370% Ethereum. Dopiero niedawno cena SOL przekroczyła granicę 50 miliardów USD. Jest to cecha charakterystyczna dla wzrostu altcoinów w tym roku. Coiny takie jak Binance Coin i Ada również odnotowały przy tym znaczny wzrost.

Sponsorowane

Sponsorowane

Nadal za wcześnie na szybkie, skalowalne blockchainy

Niektórzy eksperci wskazują na początkowe problemy z Ethereum, i jako takie postrzegają to jako krzywą uczenia się dla innych blockchainów opartych na inteligentnych umowach. Kyle Samani, partner zarządzający w Multicoin Capital, postrzega sieć Solana jako silnego konkurenta dla Ethereum, pomimo jej problemów na starcie. Solana jest blockchainem opartym na inteligentnych umowach, wspierającym zdecentralizowane finanse i aplikacje.

Wbudowanie inteligentnych kontraktów w Solanę pomogło jej wykorzystać gwałtowny wzrost na rynkach NFT. Cardano również konkuruje w tej przestrzeni, po tym jak ostatnio zmodernizował swoją sieć, aby wspierać inteligentne kontrakty, używając języka Plutus.

Co myślisz na ten temat? Napisz do nas na Telegramie!

Przeczytaj również: Kto jest prawdziwym zabójcą Ethereum?

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Ryan jest specjalistą fintech z pasją do kryptowalut i adopcji blockchain. Jako zapalony trader i inwestor na rynku od 2016 roku. Lubi być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży, jednocześnie znajdując następny altcoin na 100x.

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz