SmartKey i Wekta dostarczą technologię blockchain do polskich domów

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • SmartKey wchodzi we współpracę z Wektą, polskim producentem automatyki budynkowej.

  • Jest to kontynuacja programu pilotażowego dla służb ratowniczych w Olsztynie.

  • Celem jest stworzenie uniwersalnego systemu komunikacji dla inteligentnego miasta przyszłości.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dzięki współpracy SmartKey i Wekta 3,5 miliona gospodarstw domowych w Polsce otrzyma dostęp do najnowszej technologii kontroli dostępu opartej na blockchain. To kolejny krok do budowy inteligentnych miast przyszłości.

SponsorowaneSponsorowane

Od służb ratowniczych do gospodarstw domowych

SmartKey, polska platforma połączeń blockchain, wykonała kolejny wielki krok w tworzeniu inteligentnych miast przyszłości. Dzięki integracji autorskiej technologii SmartKey z wiodącym producentem domofonów – firmą Wekta, ponad 3,5 mln gospodarstw domowych w całej Polsce będzie mogło w sposób całkowicie bezpieczny i inteligenty używać technologii blockchain do sterowania kamerami wideo, dostępem do domów, garaży i innych obszarów chronionych.

Pełnoskalowa integracja została wdrożona dzięki pozytywnym rezultatom wcześniej uruchomionego programu pilotażowego, o którym niedawno donosiło BeInCrypto Polska. W ramach tego programu technologia SmartKey umożliwiła dostęp do pojazdów służb ratowniczych na terenie Olsztyna we wszystkich chronionych obszarach z utrudnionym dostępem, bez konieczności wyśledzenia właściciela klucza lub uzyskania pozwolenia.

SponsorowaneSponsorowane

Możliwość błyskawicznego dostępu przez służby ratownicze jest kluczowa w ratowaniu ludzkiego życia. Nawiązanie przez SmartKey kolejnej strategicznej współpracy z uznanym w branży partnerem oznacza, że wszystkie gospodarstwa domowe korzystające z domofonów Wekta uzyskają dostęp do tej unikatowej technologii.

Umożliwi to mieszkańcom – stałym, okresowym lub wynajmującym okazjonalnie – dostęp do usług kurierskich, dostawczych, handlowych, transportowych i taksówek bez konieczności dzwonienia, wymiany kluczy lub przebywania na miejscu w momencie przybycia towaru/usługi. Co warte podkreślenia – dostęp można przyznać na czas określony, np. tylko w momencie dostawy lub przeprowadzki, a następnie błyskawicznie odwołać. Oferuje to największy możliwy stopień bezpieczeństwa gwarantowany przez technologię blockchain.

Globalny system wymiany informacji

Technologia SmartKey zapewnia uniwersalny standard komunikacji urządzeń, niezależnie od ich rodzaju, wielkości czy producenta. W ramach tego standardu dane są obsługiwane w łańcuchu bloków, a nie w chmurze.

Jest to kluczowy komponent dla technologii budowy inteligentnych miast przyszłości. Projekt SmartKey ma aspiracje, wiedzę i know-how, by połączyć wszystkie media, usługi, płatności, transport publiczny i infrastrukturę w jeden, zintegrowany, inteligentny i całkowicie bezpieczny, ogólnoświatowy system wymiany informacji.

Źródło: smartkeyplatform.io

Tadeusz Kołodziejczyk, CEO Wekta, powiedział:

Pracujemy z technologią SmartKey, aby rozszerzyć naszą ofertę, tak aby właściciele wielu mieszkań mogli je wynajmować za pomocą naszej aplikacji. W ramach tej samej aplikacji możemy zapewnić najemcom dostęp do parkingu, windy i przestrzeni wspólnych bez skomplikowanej obsługi wielu kluczy czy urządzeń.

Natomiast Szymon Fiedorowicz, CEO i założyciel SmartKey, skomentował:

Ludzie chcą czuć się bezpiecznie w swoich domach, dlatego ważne jest, aby zrównoważyć dostęp z kontrolą. SmartKey umożliwia ludziom zarządzanie tym wszystkim poprzez blockchain przy użyciu uniwersalnego standardu komunikacji. Ta prostota, zastosowana do złożonych poleceń, jest integralną częścią skutecznego zarządzania inteligentnymi miastami w przyszłości.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz