Singapurczycy chętnie korzystają z kryptowalut, nowy raport pokazuje 43% udział w ich posiadaniu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Raport Independent Reserve pokazuje, że 43% Singapurczyków posiada kryptowaluty.

  • W raporcie podkreślono, że 93% Singapurczyków jest świadomych istnienia kryptowalut.

  • Zdecydowana większość inwestorów należy do grupy wiekowej 25-44 lata.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

The Independent Reserve’s Cryptocurrency Index for Singapore ujawnia, że obywatele kraju są entuzjastycznie nastawieni do rynku kryptowalut, aż 43% osób posiada niektóre z nich.

Sponsorowane

Sponsorowane

Nowy raport wydany przez australijską giełdę Independent Reserve pokazuje, że około 43% obywateli Singapuru posiada jakieś kryptowaluty. Giełda działa również w Azji Południowo-Wschodniej, która jest jednym z jej szybciej rozwijających się rynków.

Raport, zwany Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI) Singapore, jest przekrojową ankietą badawczą badającą “świadomość narodu, adopcję, zaufanie i wiarę w kryptowaluty”. IRCI oceniło Singapur na 63 punkty na 100 w tej skali.

Sponsorowane

Sponsorowane
Świadomość: IRCI

W raporcie podkreślono, że 93% Singapurczyków jest świadomych istnienia kryptowalut, przy czym Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalny. Ethereum i Litecoin podążają za nimi z odpowiednio 44% i 33%.

Adopcja: IRCI

Zauważalny jest jednak fakt, że 43% Singapurczyków posiada kryptowaluty, co jest wartością wyższą niż w większość innych krajów. Raport wskazuje, że główną motywacją do inwestowania w kryptowaluty jest większa jasność w odniesieniu do regulacji i opodatkowania.

Zdecydowana większość inwestorów mieści się w grupie wiekowej 25-44 lat, co jest zgodne z trendem, że młodsi inwestorzy są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty. 76% inwestorów z grupy wiekowej 26-35 lat wierzy również, że kryptowaluty staną się powszechnie akceptowane przez firmy i ogół społeczeństwa do 2030 roku.

Co więcej, 40% respondentów uważa, że Bitcoin jest inwestycją, w przeciwieństwie do środka wymiany. 25% uważa, że jest to przechowalnia wartości, a 7%, że jest to oszustwo.

Azjatycki rynek kryptowalut nadal wygląda na silny

Wyniki ankiety są ogólnie dość optymistyczne, jeśli chodzi o przyszłość kryptowalut. Opinia publiczna stała się o wiele bardziej świadoma kryptowalut podczas hossy z 2021 roku, zwłaszcza takich nisz jak DeFi i NFT. Dzieje się to pomimo globalnego trendu w kierunku regulacji.

Kryptowaluty są dość popularne w Azji Południowo-Wschodniej, nawet w obliczu trwających działań regulacyjnych ze strony kilku rządów. Chiny, Indie, Japonia i Korea Południowa wprowadziły lub planują wprowadzić regulacje dotyczące rosnącej klasy aktywów, przy czym w 2021 roku głównym przedmiotem zainteresowania będą giełdy.

Singapur nie chce tego robić, choć jest domem dla kilku projektów kryptowalutowych i jest czymś w rodzaju centrum aktywności kryptowalutowej. Krajowy gigant bankowy DBS podobno pracuje nad uruchomieniem giełdy, podczas gdy rząd Singapuru zatwierdził fundusz badań i rozwoju blockchain o wartości 9 milionów dolarów.

Bank centralny tego kraju współpracuje również z bankiem centralnym Francji w zakresie transgranicznych transakcji CBDC. Test zakończy się w sezonie jesiennym, w czasie, gdy wiele banków będzie pilotować i wypuszczać wyniki testów CBDC.

Po stronie regulacyjnej, Monetary Authority of Singapore rozpoczął przegląd Binance. To sprawia, że Singapur jest kolejnym krajem, który przygląda się jednej z najpopularniejszych giełd na świecie.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz