Czy Signal planuje wprowadzić krypto płatności?

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Signal planuje ponoć wprowadzenie krypto płatności.

  • Wg Caseya Newtona, platforma prowadziła ostatnio eksperymenty z MobileCoinem.

  • Zarówno Signal jak i MobileCoin nie potwierdziły tych doniesień.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Komunikator skoncentrowany na ochronie prywatności Signal pracuje ponoć nad sposobami wprowadzenia bramki kryptowalutowych płatności dla swoich użytkowników. Niektóre oddziały firmy twierdzą, że w ten sposób spółka może przyciągnąć jeszcze większą uwagę regulatorów.

Według raportu biuletynu technologicznego Platformer, Signal planuje wprowadzić na swojej platformie funkcję kryptowalutowych płatności. Autor raportu – Casey Newton ujawnił, że platforma prowadziła ostatnio eksperymenty z MobileCoinem – prywatną kryptowalutą zbudowaną na blockchainie Stellar.

Wg Newtona, na przyszłą współpracę pomiędzy projektami wskazuje fakt, że dyrektor generalny aplikacji Signal – Moxie Marlinspike, jest udziałowcem w MobileCoin. W rozmowie z biuletynem Platformer Marlinspike nie potwierdził jednak takich informacji.

Jeśli rzeczywiście zdecydowalibyśmy, że chcemy wprowadzić płatności do Signal, staralibyśmy się naprawdę dokładnie przemyśleć, jak to zrobić. Trudno jest być całkowicie hipotetycznym.

W swoim raporcie Newton napisał jednak, że wewnętrzne źródła w firmie, a także byli pracownicy twierdzą, że Signal poświęcił swoje zasoby na pracę nad MobileCoinem. MobileCoin również zaprzeczył tym insynuacjom, stwierdzając:

W związku z pogłoskami o integracji kryptowalut oraz innych funkcji, w szeregach Signal pojawiła się niepewność. Niektóre sekcje firmy uważają, że takie ruchy przyciągnęłyby sporo uwagi regulatorów.

Komunikatory rozważają wprowadzenie płatności

W ostatnim czasie Signal odnotował znaczny wzrost popularności, głównie za sprawą negatywnych reakcji na zmianę polityki WhatsAppa. Teraz, informacje o integracji z kryptowalutami stawiają ten młody startup w szeregu innych komunikatorów, które chciałyby z impetem wejść w rynek cyfrowych płatności.

Jednym z najbardziej popularnych przykładów tego rosnącego trendu jest tworzony przez Facebooka projekt Diem, wcześniej nazywany Librą. Negatywne reakcje regulatorów na całym świecie zmusiły firmę i jej partnerów do zmniejszenia swoich ambicji.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.

OBSERWUJ AUTORA

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!

Dyskutujemy na naszym kanale Telegram

Dołącz!