CEO Shopify pyta Twittera o radę w sprawie DeFi

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Dyrektor generalny Shopify poprosił „DeFi Twittera” o poradę na temat roli, jaką internetowa platforma sprzedaży detalicznej może odegrać w przestrzeni DeFi.

  • Konsultacja ma miejsce rok po tym, jak Shopify zintegrował szereg aplikacji do płatności kryptograficznych, aby umożliwić sprzedawcom akceptowanie kryptowalut.

  • Wraz ze wzrostem popularności rynku kryptowalut, coraz więcej firm zaczyna akceptować kryptowaluty jako formę płatności.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Dyrektor generalny internetowej platformy sprzedaży detalicznej Shopify, poprosił DeFi Twittera o pomysły na temat roli Shopify w przestrzeni DeFi.

Konsultacja w sprawie DeFi na Twitterze

Dyrektor generalny Shopify, Tobi Lutke, odwiedził Twittera, aby skonsultować się ze społecznością zdecentralizowanych finansów (DeFi) na temat potencjalnej roli Shopify w przestrzeni krypto.

tweet , LÜTKE zapytał, jakie możliwości związane handlem w przestrzeni Defi są najbardziej ekscytujące dla użytkowników, a także o sugestie dot. roli samego użytkownika Shopify.

Na pytania pojawiło się wiele odpowiedzi, w tym prośba o obsługę płatności Bitcoin (BTC) Lightning, a także integracja stablecoinów dla płatności opartych na Shopify.

Pojawiło się również kilka propozycji partnerstwa z czołowymi projektami DeFi, w tym Compound Finance (COMP) i Aave (AAVE).

Jednak Shopify nie przekonał wszystkich respondentów o ich powadze. Użytkownik Twittera, Paul Everton, argumentował, że przestrzeń DeFi może nie być „odpowiednia” dla firm działających w „prawdziwym świecie”, takich jak Shopify, powołując się na wysokie opłaty transakcyjne.

Twitter

Entuzjaści DeFi szybko zauważyli, że było to prawdą tylko wtedy, gdy zostaną zignorowane rozwiązania warstwy drugiej. Większość byłaby w rzeczywistości znacznie tańsza niż 99,9% transakcji Shopify.

Pieczęć zatwierdzająca

W każdym razie, rozważania Shopify o przyszłej roli, nie tylko w przestrzeni kryptowalut, ale także w przestrzeni DeFi są wyrazem aprobaty dla tej przestrzeni ze strony dużej firmy w świecie handlu detalicznego online.

Platforma handlowa zintegrowała w zeszłym roku BitPay i Coinbase Commerce. Aby umożliwić swoim handlowcom rozpoczęcie akceptowania kilku kryptowalut jako formy płatności.

Shopify dołączył również do prowadzonego przez Facebooka Stowarzyszenia Libra w zeszłym roku, pomimo wielu głośnych wycofań ze strony stowarzyszenia. Facebook ujawnił Librę w 2019 roku, jako próbę wykorzystania technologii opartej na blockchain do obsługi pozabankowej.

Spowodowało to zaciekłą konfrontację ze strony rządów i organów regulacyjnych na całym świecie. Wyrazili oni obawy dotyczące potencjalnego wpływu firmy na globalny system finansowy. Istotnie, w bezpośredniej odpowiedzi, społeczność międzynarodowa powołała grupę zadaniową pod przewodnictwem krajów G7 .

Nowa normalność

Niemniej jednak zainteresowanie kryptowalutami ze strony branżowych gigantów rośnie w szybkim tempie. PayPal niedawno ujawnił rozwiązanie do płatności kryptowalutowych dla swojej usługi kasowej.

Rozwiązanie o nazwie „Checkout with Crypto” pozwoli użytkownikom płacić za pomocą bitcoinów (BTC), ethereum (ETH),   Bitcoin Cash (BCH) i  litecoin  (LTC). Dzieje się tak po tym, jak gigant płatności umożliwił handel kryptowalutami na swojej platformie pod koniec ubiegłego roku. Spowodowało to, że użytkownicy PayPal handlowali kryptowalutami o wartości ponad 242 milionów dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin.

Rzeczywiście, konkurenci PayPal, tacy jak Visa, Mastercard i Circle, integrują teraz rozwiązania płatnicze w kryptowalutach, które stają się nową normą.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Share Article

POWIĄZANE TEMATY

Emmanuel zainteresował się przestrzenią kryptowalut w 2013 roku jako broker. Jest krypto-entuzjastą, przedsiębiorcą i inwestorem, który zbudował i prowadził kilka projektów i społeczności w branży. Jest prezesem i współzałożycielem Provence Intelligence, butikowej firmy konsultingowej zajmującej się kryptowalutami, której celem jest wypełnienie luki między kryptowalutami i przestrzenią DLT a tradycyjnym światem. Jego zainteresowania obejmują DeFi, nie-blockchainowe DLT i przestrzeń syntetycznych produktów pochodnych.

OBSERWUJ AUTORA

Handluj z najlepszymi sygnałami krypto - gwarantowane zyski z ponad 70% skutecznością

Dołącz teraz

Want to learn how to trade? Get a beginners guide from BeInCrypto Academy!

Learn now