EXCLUSIVE Shiba Inu (SHIB) rośnie do szczytu zakresu

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Shiba Inu wybił się z trójkąta zstępującego.

  • Altcoin próbuje przebić szczyt zakresu i wznowić ruch w górę.

  • SHIB posiada krótkoterminowe wsparcie na 0,00000760 USD.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Shiba Inu (SHIB) osiągnął wczoraj szczyt zakresu, w którym znajduje się od maja 2021 roku. Jeżeli token przebije ten obszar, to może rozpocząć paraboliczne wzrosty.

Sponsorowane

Sponsorowane

SHIB zajmuje aktualnie 47. pozycję w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej wg Coingecko. Główny „psi konkurent” i zarazem młodszy brat Dogecoin (DOGE) wybił się z wzorca trójkąta zstępującego i zatwierdził opadającą linię oporu jako wsparcie.

SHIB osiąga szczyt zakresu

Od spadków z maja 2021 roku SHIB znajduje się w zakresie pomiędzy oporem w obszarze 0,00000950 USD (czerwony prostokąt) a wsparciem na 0,00000550 USD (zielony prostokąt). W okresie prawie 4 miesięcy altcoin wielokrotnie osiągał i odbijał się od tych dwóch obszarów.

Sponsorowane

Sponsorowane

16 września SHIB wzrósł 26%, aby dzień później ponownie osiągnąć obszar oporu. W momencie publikacji prasowej obszar ten odrzucił cenę, która pozostawiła długi górny knot.

Jeżeli jednak dzienna świeca zamknie się powyżej 0,00000904 USD, to zostanie wygenerowany wyższy szczyt na wykresie dziennym. W połączeniu z wyższym dołkiem (niebieskie strzałki) z dnia 7 września może być to sygnał odwrócenia i początku impulsu wzrostowego.

Wykres dzięki Tradingview

Możliwość przebicia szczytu zakresu i kontynuacji wzrostów potwierdza też rosnąca sygnatura wolumenu. W trakcie dwóch ostatnich dnia osiągnęła ona najwyższe wartości od połowy czerwca (czerwona strzałka).

Wskaźniki techniczne potwierdzają możliwość kontynuacji trendu wzrostowego. RSI przebiło się powyżej linii 50 i rośnie. MACD wygenerowało dwa pozytywne słupki momentum, a linia sygnałowa jest bliska wkroczenia na dodatnie terytorium. Oscylator stochastyczny kieruje się w górę i jest bliski wkroczenia na bycze terytorium powyżej wartości 80.

Wykres dzięki Tradingview

Trójkąt zstępujący

Wykres dzienny pokazuje również wybicie z trójkąta zstępującego, które nastąpiło 7 września (pomarańczowa strzałka). Wówczas SHIB wzrósł o 24% i rozpoczął kilkudniową konsolidację. Następnie wzrósł do szczytu zakresu na 0,00000950 USD i rozpoczął trend spadkowy.

Ruch w dół dwukrotnie zatwierdził opadającą linię trójkąta jako wsparcie (pomarańczowe koła) i doprowadził cenę do dołka w okolicach obszaru wsparcia zakresu. Od tego czasu SHIB wzrósł o 40% i kontynuuje ruch w górę.

Wykres dzięki Tradingview

Celem ruchu dla tego wzorca mierzony wysokością trójkąta zstępującego jest poziom 0,00001100 USD. Opór ten zbiega się z zewnętrznym zniesieniem 1,414 Fib mierzonym dla ostatniego ruchu spadkowego. Jeżeli SHIB osiągnie ten szczyt, to potwierdzi wybicie z zakresu opisanego w poprzedniej części.

Przyszły ruch SHIB

Krótkoterminowy wykres 4-godzinny pokazuje wybicie z opadającej linii oporu, która obowiązuje od 17 sierpnia. Linia była testowana kilkukrotnie, aż wreszcie została zdecydowanie przebita z dużym wolumenem w dniu 16 września.

Jednocześnie cena SHIB przebiła też krótkoterminowy obszar wsparcia/oporu w okolicach 0,00000760 USD (zielony prostokąt). Zbiega się on z poziomem zniesienia 0,382 Fib. Należy oczekiwać, że krótkoterminowo posłuży on za wsparcie, a cena zatwierdzi go przed kontynuacją ruchu wzrostowego.

Wykres dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Doktor i adiunkt na międzynarodowym uniwersytecie w Lublinie. Spędził 10 lat na studiowaniu filozofii przyrody i nauk o sporcie. Autor 4 książek i ponad 20 artykułów naukowych. Aktualnie wykorzystuje swój umysł dla dobra krypto społeczności. Entuzjasta analizy technicznej, wojownik Bitcoina oraz wielki zwolennik idei decentralizacji. Duc in altum!

OBSERWUJ AUTORA

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz