Przewodniczący SEC działa na rzecz ochrony inwestorów kryptowalutowych

Udostępnij artykuł
W SKRÓCIE
  • Przewodniczący SEC wzywa do współpracy w celu ochrony inwestorów kryptowalutowych.

  • Gensler jest znany ze swojego wsparcia dla klasy aktywów kryptograficznych.

  • Stany Zjednoczone nie ogłosiły jeszcze szczegółów dotyczących nowych przepisów dotyczących kryptowalut.

  • promo

    Dołącz bezpłatnie do naszej społeczności na Telegramie i codziennie otrzymuj sygnały tradingowe oraz analizy kryptowalut!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Przewodniczący SEC Gary Gensler powiedział, że chciałby współpracować z Kongresem w celu zapobiegania oszustwom i manipulacjom na rynku kryptowalut.

Sponsorowane

Sponsorowane

Gary Gensler, przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na przesłuchaniu domowym związanym z incydentem cenowym GameStop, wezwał do wprowadzenia większej liczby regulacji w celu ochrony aktywów kryptograficznych. Gensler powiedział podczas zeznania, że ​​jest to ważny obszar do dalszej analizy.

Przewodniczący oświadczył, że chciałby współpracować z Kongresem USA w zakresie ochrony inwestorów, oszustw nazewniczych i manipulacji na rynku jako głównych problemów. Uważa, że ​​to Kongres powinien zainicjować regulacje dotyczące klasy aktywów.

Sponsorowane

Sponsorowane

Powiedział w tej sprawie:

Jeśli ktoś handluje dziś Bitcoinami w Ameryce, nie ma reżimu ochrony inwestorów, który naprawdę chroni, tak jak myślę, że byłby odpowiedni dla tych giełd. Są rzeczy, które możemy zrobić lepiej w SEC. Ale nie mogę się doczekać współpracy z Kongresem, jeśli istnieje chęć uzupełnienia niektórych luk…

Sam Gensler ma doświadczenie z rynkiem kryptowalut i blockchain, prowadząc kursy blockchain na MIT. Jest znany ze swojego wsparcia dla klasy aktywów kryptograficznych, wierząc, że ma ona potencjał, aby pobudzić przemysł i przekształcić gospodarkę.

Stany Zjednoczone są wyraźnie jednym z krajów, które pozostają w tyle, jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut, przyjmując ostrożne podejście, zamiast pośpiesznie wprowadzać regulacje. O jego dokładnych planach było niewiele informacji, choć istnieją pewne oznaki, że wysiłki nabierają tempa.

Czy regulacja kryptowalut pojawi się w 2021 roku?

Inne kraje od dawna szukają wskazówek w Stanach Zjednoczonych, ale w większości unikają narzucania regulacji. Jednak wiele agencji, w tym IRS, SEC i CFTC, podjęło działania, które sugerują, że wkrótce mogą pojawić się jaśniejsze przepisy.

IRS zaczął przyglądać się inwestorom o dużej wartości, podczas gdy SEC i CFTC skupiały się na projektach, które mogły naruszyć przepisy dotyczące papierów wartościowych. Jednak na najwyższych szczeblach rządowych niewiele było na drodze konkretnych regulacji.

Ponadto niektórzy analitycy są zaniepokojeni wahaniem USA przed ogłoszeniem cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Martwi się, że Stany Zjednoczone mogą pozostawać zbyt daleko w tyle i będą musiały dogonić chińskiego juana cyfrowego. Na początku tego roku administracja Bidena wskazała, że ​​będzie obserwować chińskie CBDC.

Niektóre wybitne osobistości, takie jak były prezes CFTC Christopher Giancarlo, pracują nad projektem cyfrowego dolara. Chociaż zyskał pewną przyczepność, nie ma jeszcze żadnych istotnych wiadomości na temat jego rozwoju.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.
Sponsorowane
Share Article

Rahul Nambiampurath to pochodzący z Indii specjalista od marketingu cyfrowego, który zainteresował się Bitcoinem i technologią blockchain w 2014 roku. Od tego czasu jest aktywnym członkiem krypto społeczności. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów.

OBSERWUJ AUTORA

Prognozy krypto z najlepszymi sygnałami na Telegramie oraz +70% skutecznością

Dołącz teraz

Sygnały rynkowe, raporty i analizy! Dołącz do naszej grupy na Telegramie!

Dołącz teraz